• SH
  • Slajd Wirtualny Spacer
środa, 19 lipiec 2017 12:27

W zespole niedoścignieni

W Opolu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Bardzo dobrze spisali się w tych zawodach reprezentanci KP AVIA, podopieczni trenera Zdzisława Stypińskiego.

Emil Krzykała, Bartosz Kotwica, Filip Lech i Michał Szulierz zdobyli złoty medal w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym, z czasem 3.37,41. W konkurencji 103 klubów, ta skromna ekipa, zajęła w klasyfikacji medalowej dziewiąte miejsce. W klasyfikacji punktowej uplasowała się na miejscu dziesiątym.

Indywidualnie, znakomicie zaprezentował się E. Krzykała, który wywalczył złoty medal na 100 m stylem dowolnym (52,49 s) oraz dwa brązowe na dystansie 200 m stylem dowolnym (1.56,10 s) i 400 m stylem dowolnym (4:06,70). Emil wystartował również na dystansie 50 m stylem dowolnym, w którym zajął czwarte miejsce (24,56).  a na 50 m motylkiem, siódme (25,97 s). B. Kotwica wywalczył trzy finały: na 50 m stylem dowolnym (25,30 s), 200 m stylem grzbietowym (2.12,63) i 100 m stylem grzbietowym (1:01,23). F. Lech wystartował w dwóch finałach: na dystansie 50 m stylem dowolnym (24.90) i 200 m stylem dowolnym (2:00,75). M. Szulierz w swoich startach na 50,100, 200 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym poprawiał rekordy życiowe.

- Sukces świdnickich pływaków jest efektem niezwykle ciężkiej i sumiennej pracy na treningach, które odbywają dwa razy dziennie przez pięć dni w tygodniu - mówi Zdzisław Stypiński, trener pływaków. - W trakcie przygotowań do MP zawodnicy, trenujący zwykle na basenie 25 - metrowym, na treningi musieli codziennie dojeżdżać na 50-metrowy basen do Lublina.