Świdniczanin wicemistrzem - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 21 lipiec 2017 12:39

Świdniczanin wicemistrzem

Napisał 
Świdniczanin wicemistrzem www.facebook.com/TriWuefista

Piotr Usidus, nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku, zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Triathlonie. Zawody odbyły się 15 lipca, w Chęcinach.

Świdniczanin miał do pokonania 950-metrowy etap pływania, 40-kilometrową trasę rowerową oraz 10-kilometrową biegową, z metą na rynku w Chęcinach.

- Start w zawodach uważam za bardzo udany - podkreśla pan Piotr. - Chciałem uzyskać jak najlepszy wynik. Zostałem wicemistrzem, więc cel osiągnąłem. Trasa była piękna, ale i wymagająca. Zadania nie ułatwiały trudne podjazdy, niebezpieczne, kręte zjazdy oraz padający deszcz. Wcześniejsze starty i treningi przyniosły zamierzony efekt. Udowodniłem sobie oraz innym, że systematyczna i ciężka praca się opłaca. Mam nadzieję, że mój wynik zachęci mieszkańców Świdnika do aktywnego spędzania wolnego czasu, a może nawet do treningu i udziału w zawodach triathlonowych. Kolejny start, do Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, 4 sierpnia.

Piotr Usidus jest również założycielem Świdnik Triathlon Team. Celem grupy jest nie tylko uczestniczenie w różnego rodzaju imprezach sportowych, ale także organizowanie zajęć, które zapewnią wszechstronny rozwój fizyczny i umysłowy.

- Wspólnie trenujemy i jeździmy na zawody. Ostatnio, na przykład, braliśmy udział w Żelaznym Triathlonie, nad jeziorem Białym. Zapraszamy mieszkańców miasta do wspólnych treningów pływackich, rowerowych oraz biegowych. Można się z nami skontaktować na naszym profilu na Facebooku - dodaje świdniczanin.

aw