Rowerowym szlakiem - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 18 lipiec 2017 09:53

Rowerowym szlakiem

Napisał 

Ponad 30 osób wyruszyło w niedzielę na drugą wycieczkę zorganizowaną przez klub Alfa, w ramach wakacyjnej akcji „Na rowerowym szlaku”. Celem wyprawy były Zawieprzyce, miejscowość położona w powiecie łęczyńskim.

Trasa prowadziła, między innymi, przez Janówek, Łuszczów i Spiczyn. W Zawieprzycach rowerzyści odpoczywali na malowniczym wzgórzu, wśród ruin XVII-wiecznego zamku. Podobno w letnie, księżycowe noce ukazuje się tam postać spowita w białe, zwiewne szaty, nadaremnie szukająca czegoś w ruinach potężnej kiedyś budowli. Legenda głosi również, że pod kopcem z krzyżem spoczywają bohaterowie tragicznej historii miłosnej, która rozegrała się właśnie w zawieprzyckim majątku.

Droga powrotna wiodła, między innymi, przez Charlęż i Bystrzycę. W Świdniku licznik wskazywał 48 przejechanych kilometrów, a na uczestników wycieczki czekał poczęstunek w klubie Impuls.

- Cieszymy się, że tyle osób, nie tylko świdniczan, bo byli też goście z Lublina, bierze udział w naszych wycieczkach. Jazda na dwóch kółkach to doskonały relaks oraz sposób na poprawę kondycji - mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy.

Akcję „Na rowerowym szlaku” współfinansuje Gmina Miejska Świdnik. Kolejne rowerowe spotkanie zaplanowano 6 sierpnia. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

aw