• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów

Rower Miejski w Świdniku

System rowerów miejskich w Świdniku funkcjonuje w oparciu o wspólny z miastem Lublin system wypożyczania rowerów miejskich funkcjonujący pod nazwą "Lubelski Rower Miejski". Takie rozwiązanie zapewnia pełną kompatybilność rowerów i stacji rowerowych w miastach Świdnik i Lublin. Możliwe jest dowolne przemieszczanie się wypożyczanych rowerów pomiędzy tymi miastami. System wypożyczania rowerów miejskich jest dostępny w okresie od początku kwietnia do końca listopada, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Obecnie w ramach systemu "Lubelski Rower Miejski" funkcjonuje:

  • 891 rowerów,
  • 90 stacji rowerowych,

w tym w mieście Świdnik funkcjonuje:

  • 41 rowerów,
  • 5 stacji rowerowych.


Dzięki tak dużej ilości rowerów i stacji rowerowych, system "Lubelski Rower Miejski" jest drugim pod względem wielkości systemem wypożyczania rowerów w Polsce.

Dostępne nazwy i lokalizacje stacji rowerowych w Świdniku są następujące:
1. ul. Racławicka / ul. Wyszyńskiego – przy galerii Venus od strony ul. Racławickiej,
2. ul. Generała Tadeusza Góry – przy PCEZ od strony ul. Generała Tadeusza Góry,
3. ul. Niepodległości – pomiędzy budynkami Niepodległości 32-34
4. Centrum Kultury – przy wejściu do Kina „LOT” od strony Al. Lotników Polskich
5. Brzeziny – przy skrzyżowaniu ulic Klonowej i Akacjowej

Aby skorzystać w systemu wypożyczania roweru miejskiego należy:

1. Dokonać niezbędnej rejestracji w systemie na stronie Lubelski Rower Miejski, podać wymagane dane, zaakceptować regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej.
2. Wypożyczyć rower poprzez naciśnięcie przycisku „Wypożycz” na terminalu rowerowym, podać numeru telefonu komórkowego oraz PIN i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wybrany rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – wystarczy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.
3. Oddać wypożyczony rower poprzez wprowadzenie roweru do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, należy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry w zamku szyfrowym, podejść do terminala, nacisnąć przycisk „Zwrot” i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

To bardzo proste !!!

W razie wątpliwości, szczegółowe informacje na temat funkcjonowania roweru miejskiego znajdziesz na stronie www.lubelskirower.pl w zakładce „Jak to działa?”

Pamiętaj, że rower stanowi alternatywny, ekologiczny i tani środek transportu, dobry zarówno do jazdy rekreacyjnej jak i podróżowania do pracy. Dbaj o swoje zdrowie i czyste środowisko. Szerokiej drogi!

>>> Ulotka poświęcona Rowerom Miejskim w Świdniku <<<