• Schronisko w Krzesimowie
 • Idzie sobie Grześ...
 • Wirtualny spacer po Strefie Historii
 • SH
 • Zdrowy Świdnik
 • rodzinka
 • Schronisko w Krzesimowie
 • Załatw sprawę w Urzędzie
 • Repertuar
 • Slajd Wirtualny Spacer
piątek, 22 czerwiec 2018 13:08

Niech żyją wakacje (foto)

Zakończenie roku szkolnego to w kalendarzu niemal każdego ucznia data zaznaczona czerwonym flamastrem. Sprawdziliśmy w jakich humorach wyruszyły na wakacje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Ostatnim akcentem roku szkolnego 2017/2018 była uroczysta akademia w hali sportowej. Nagrodzono podczas niej najzdolniejszych uczniów, laureatów różnych konkursów i zawodów sportowych. Osiągnięć gratulował im, między innymi burmistrz Waldemar Jakson.

- Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć. Oświata w naszym mieście stoi na bardzo wysokim poziomie. To zasługa i was, i waszych nauczycieli. Życzę udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Poniżej galeria zdjęć z zakończenia roku szkolnego.

piątek, 22 czerwiec 2018 09:34

Sportowcy wysokich lotów

Najzdolniejsi sportowcy z naszego miasta otrzymali nagrody i stypendia, przyznawane przez burmistrza Waldemara Jaksona. Wczoraj, podczas uroczystej gali poznaliśmy ich nazwiska.

Nagrody pieniężne, na kwotę 35 tys. zł przyznano 49 osobom. Stypendia natomiast trafiły w ręce siedmiu. Ten rodzaj wsparcia wypłacany jest przez 10 miesięcy i przeznaczono na niego 17500 zł. Wyróżnienia obejmowały rok 2017.

- Chcieliśmy Was nagrodzić za wysiłek, który wkładacie w to, co robicie – mówił W. Jakson. – Cieszymy się, że godnie reprezentujecie Świdnik, nie tylko w kraju. Nie trzeba przypominać, jak ważny dla świdniczan jest sport.

Nagrody pieniężne

Dzieci/młodzież z klas 1-8: Karol Mielnik (Judo REI Świdnik), Dawid Piekaruś (KP Avia), Iga Łobińska (Judo REI Świdnik), Aleks Jonko (Judo REI Świdnik), Michał Król (Judo REI Świdnik), Kajetan Kuczyński (Judo REI Świdnik), Konrad Sadkowski (Judo REI Świdnik), Amelia Piekarczyk (Judo REI Świdnik), Wiktor Sadkowski (Judo REI Świdnik), Szymon Smerecki (Judo REI Świdnik), Mateusz Piekarczyk (Judo REI Świdnik), Szymon Łukasiewicz (Judo REI Świdnik), Paweł Dąbrowski (LKSW Dan), Maciej Dąbrowski (LKSW Dan), Oliwia Frączyk (LKSW Dan), Jakub Olech (LKSW Dan), Michał Żołędź (LKSW Dan), Paweł Wilczopolski (LKSW Dan), Michał Markowski (LKSW Dan), Jakub Markowski (LKSW Dan), Piotr Woźniak (LKSW Dan), Maja Woźniak (LKSW Dan), Kacper Guz (LKSW Dan), Tomasz Gumienniak (LKSW Dan), Jakub Trześniak (LKSW Dan)

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych: Mateusz Ładosz (Judo REI Świdnik), Gabriela Wójcik (Judo REI Świdnik), Krystian Żuk (LKSW Dan), Daniel Poliszuk (LKSW Dan), Kacper Lekan (LKSW Dan), Zuzanna Wesołowska (LKSW Dan), Natalia Karpiuk, Mateusz Buda (LKSW Dan)

Senior: Piotr Sawicki (ICSiR Start Lublin), Adam Dyjor (ICSiR Start Lublin), Beata Sadowska-Arasimowicz, Karol Serwin (KM Champion), Marcin Gupta (LKSW Dan), Mikołaj Mazur, Alicja Czechowska, Jakub Rubaj, Grzegorz Kanikuła (Hetman Lublin)

Trener: Krzysztof Serwin (KM Champion), Władysław Starobrat, Zdzisław Stypiński (KP Avia), Piotr Bernat (LKSW Dan), Bartłomiej Daniel (LKSW Dan), Patryk Sadowski

Stypendia:

Bartosz Kotwica (KP Avia), Emil Krzykała (KP Avia), Filip Lech (KP Avia), Michał Szulierz (KP Avia), Krzysztof Hołub (AZS UMCS Lublin), Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin), Maciej Hołub (AZS UMCS Lublin)

środa, 20 czerwiec 2018 09:08

Mundial dla Brazylii (foto)

Przez dwa dni, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 trwały zmagania w ramach Świdnickiego Mundialu 2018. O tytuł najlepszego zespołu walczyły 32 drużyny. Zwyciężyła Brazylia (Adampol Team), która w finale pokonała Belgię (LKS Niedźwiadek Świdnik).

Drogę po puchar Krystian Joć i spółka zaczęli od efektownej wygranej ze Szwajcarią (Stryjno Sad Kawęczyn), którą pokonali 17:0! Zanim weszli do strefy medalowej pokonali jeszcze, 4:1, Serbię (Piaskovia Juniorzy Młodsi) i 5:3 Szwecję (Antique). W półfinale turnieju los skojarzył ich z Hiszpanią (Pegimek). Ekipa z Adampol Team wygrała go pewnie, 6:3. Jeszcze bardziej jednostronny był finał, wygrany przez Brazylię bezapelacyjnie, 5:0. W pojedynku o trzecią lokatę Hiszpania okazała się lepsza od Danii (FC Ponalewce), z którą wygrała 4:2.

Podczas ceremonii zakończenia mundialu przyznano wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Jan Cegiełka (Adampol Team, 10 goli), najlepszym piłkarzem Kamil Śliczniak (LKS Niedźwiadek Świdnik), a bramkarzem Łukasz Leśniak (FC Ponalewce). Puchar fair play trafił w ręce ekipy Niedźwiadka. Fundatorem jednego z trofeów były redakcje Głosu Świdnika oraz portalu Świdnik wysokich lotów.

Adampol Team (Brazylia): Marcin Błaszczak, Piotr Chlebuś, Piotr Bród, Cezary Kostaniak, Adam Szyndler, Krystian Joć (kapitan), Paweł Szyjduk, Jan Cegiełka, Marcin Szyjduk, Łukasz Gąbka, Jakub Solarski, Mateusz Warda, Jacek Kochalski.

wtorek, 19 czerwiec 2018 14:21

Pokazali ducha walki (foto)

Stadion miejski był areną zmagań IV Wojewódzkich Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych. Na sztucznym boisku przy ul. Sportowej 2 rywalizowało sześć drużyn z regionu. Najlepsi okazali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świdnika.

Uczestników zawodów przywitał burmistrz Waldemar Jakson, Łukasz Reszka, prezes MKS Avia oraz wicestarosta Waldemar Białowąs.

- Chciałbym, żebyście zawsze czuli się dobrze na naszych obiektach - mówił W. Jakson. - I to nie tylko tu, na stadionie miejskim. Życzę sportowej rywalizacji i zwycięstwa.

Zespoły musiały się zmierzyć w kilku konkurencjach, między innymi biegu na 60 metrów, strzałach do bramki czy sztafecie. Pomimo upalnej pogody rywalizacja była zacięta, a sportowcy robili wszystko, by zdobyć dla swojej drużyny jak najwięcej punktów. Z zadania najlepiej wywiązali się reprezentanci WTZ Świdnik, którzy wyprzedzili OSW Firlej, OSW Świdnik (dwa zespoły), OSW Kozice i Szkołę Podstawową Specjalną nr 26 w Lublinie.

- Dziękuję wszystkim opiekunom za pomoc w organizacji imprezy oraz prezesowi Łukaszowi Reszce za udostepnienie obiektu – wylicza Artur Pinkos, nauczyciel wychowania fizycznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku. - Korzystamy z niego nie tylko podczas tego typu wydarzeń, ale także na co dzień, gdy możemy przyjść i potrenować na sztucznym boisku.

 

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 12:51

Pożegnali się remisem (foto)

Remisem 1:1 zakończył się mecz Avii Świdnik z Karpatami Krosno. Świdniczanie tym samym zajęli dziesiąte miejsce w tabeli w sezonie 2017/2018.

Pojedynek nie był zbyt emocjonujący. Przeważali świdniczanie, ale goście także potrafili sobie stworzyć kilka niezłych okazji pod bramką Adriana Wójcickiego. Wykorzystali jedną, w 50 min. rywalizacji, za sprawą Marka Fundakowskiego. Punkt żółto – niebieskim uratował Wojciech Białek. Napastnik był lepszy w pojedynku z bramkarzem gości.

Do II ligi, już wcześniej awansowała Resovia Rzeszów. Spadek zaliczyły ekipy: Karpat Krosno, JKS Jarosław, MKS Trzebini oraz Unii Tarnów.

MKS Avia Świdnik – Karpaty Krosno 1:1 (0:0)

Białek (73’) – Fundakowski (50’)

Avia: Wójcicki, Wrzesiński (69′ Wołos), Drelich (69′ Szymala), Kołodziej, Lusiusz, Maluga, Orzędowski (61′ Wójcik), Mroczek, Czułowski, Białek, Prędota

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 10:41

Zakończyli z przytupem (foto)

W Miejskim Klubie Sportowym Avia Świdnik oficjalnie zakończono sezon 2017/2018. W niedzielę, na obiekcie przy ul. Sportowej 2 spotkali się zawodnicy i trenerzy sekcji piłkarskiej, siatkarskiej i bokserskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której podziękowano zawodnikom i ich szkoleniowcom za miesiące ciężkiej pracy. Później, na obu boiskach odbyły się mecze futbolowe, siatkonogi, konkurencje wzorowane na popularnym programie „Turbokozak”. Do dyspozycji uczestników był także dmuchany zamek, mega piłkarzyki i trampolina z linami. Imprezę zakończył mecz na płycie głównej stadionu miejskiego. Zmierzyły się w nim reprezentacje MKS Avia oraz rodziców zawodników. Lepsi okazali się pierwsi, zwyciężając 4:2.

środa, 13 czerwiec 2018 12:58

Złoto, srebro i brąz

W ostatnim występie przed wakacjami, zawodnicy LKSW Dan Świdnik walczyli o tytuły mistrzów Polski w kickboxingu, w formule light-contact. Z czteroosobowej ekipy, troje świdniczan wróciło do domu z medalami.

Złoty krążek zdobyła Adrianna Skowrytko, dla której był to debiut w kategorii seniorek +70 kg. Na drugim stopniu podium ukończyła zmagania Emilia Szalak. Juniorka (kat. 70 kg), po trzech, dosyć wysoko wygranych pojedynkach, dopiero w finale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce z Poznania. Brązowy medal w kategorii +94 kg juniorów przypadł Danielowi Marciszkiewiczowi. Zawodnik przegrał półfinał z późniejszym mistrzem Polski. Ostatni z danowców, Mateusz Buda, tym razem nie stanął na „pudle”.

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Staiński (instruktor), Emilia Szalak, Adrianna Skowrytko i Daniel Marciszkiewicz.

wtorek, 12 czerwiec 2018 13:07

Cztery medale G. Kanikuły

Z mistrzostw Europy w kręglach klasycznych wrócił właśnie Grzegorz Kanikuła. Świdniczanin przywiózł z Rumunii cztery medale, wywalczone indywidualnie, w drużynie i mikście. - To najlepszy wynik w mojej karierze - mówi wprost zawodnik Hetmana Lublin.

Turniej odbywał się w Targu Mares. W zmaganiach mężczyzn mogliśmy podziwiać 21 zawodników, reprezentujących 9 krajów. Kanikuła miał po eliminacjach trzeci rezultat. W finale poprawił się o jedną lokatę i ostatecznie wylądował na drugim stopniu podium. Co ciekawe, otrzymał dwa medale. Jeden za ścisły finał (srebro), drugi za wynik łączony (brąz). Na tym jednak nie koniec jego osiągnięć. Razem z Marylą Harazim wywalczył brązowy krążek w mikście. Po przejściu eliminacji para trafiła na duet gospodarzy Stret/Gyofri. Pokonała go w serii dodatkowych rzutów. Niestety, w półfinale nie poradziła sobie z innymi reprezentantami Rumunii - Boanda/Ordog. W małym finale Polacy okazali się natomiast lepsi od Słowaków (Jezikova/Koprda). Ostatni medal świdniczanin zdobył w drużynówce. Polska, w składzie: Zdzisław Koziej, Szczepan Polkowski, Mieczysław Kontrymowicz, Stanisław Fortkowski, Grzegorz Kanikuła i Albert Sordyl wywalczyła srebrne medale.

- To były niezwykle wymagające zawody - ocenia G. Kanikuła. - Najmniejszy błąd mógł spowodować wypadnięcie poza podium. Do Rumunii przyjechałem bardzo dobrze przygotowany zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Tuż przed imprezą trenowaliśmy tydzień na zgrupowaniu w Tomaszowie Mazowieckim. Ciężka praca przyniosła efekty.

Podczas turnieju w Targu Mares biało - czerwoni zdobyli łącznie 18 medali. To najlepszy wynik w historii ich startów.

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 15:16

Już grają (foto)

Na kortach Klubu Tenisowego Avia Świdnik rozpoczęły się dziś Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Wśród uczestników nie brakuje reprezentantów gospodarzy.

Imprezę otworzył Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki, którzy mierzą się w grze pojedynczej. Oprócz nich, na korcie zobaczymy jeszcze deble i miksty. Turniej potrwa do piątku. Na ostatni dzień przewidziano najważniejsze pojedynki, czyli finały. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Poniżej galeria z dzisiejszych spotkań, rozgrywanych na kortach przy ul. Fabrycznej.

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 11:14

Porażka po walce (foto)

Za nami 74. derby Lubelszczyzny pomiędzy Avią i Motorem. Na Arenie Lublin góra byli gospodarze, którzy zwyciężyli po golu Dmytro Kozbana, w 70 min. rywalizacji.

Świdniczanie postawili się wiceliderowi tabeli i przez większą część meczu walczyli jak równy z równym. Wypracowali sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich, ale żadnej nie zamienili na bramkę. Najbliżej tego byli Wojciech Białek, Dominik Maluga i Adam Nowak. Za każdym razem jednak czegoś brakowało, by umieścić futbolówkę w siatce. Jedyny gol w derbach padł po nieporozumieniu defensywy świdniczan z bramkarzem. Wykorzystał to Dmytro Kozban, pakując piłkę do pustej bramki.

Motor Lublin – MKS Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Kozban (70’)

Avia: Piotrowski, Drelich, Kołodziej, Barański, Jarzynka, Orzędowski, Czułowski (Prędota 67’), Maluga, Mroczek, Nowak (Wołos 67’), Białek (Szymala 84’)

Żółta kartka: Nowak

Sędzia: Karol Iwanowicz

Widzów: 4100

Strona 1 z 270

Najczęściej czytane

 • Czas na Air Festival
  Czas na Air Festival Pierwszy świdnicki Air Festival zbliża się wielkimi krokami. Właśnie ruszyła…
 • Lotnicze święto (sobota)
  Emocjonujący weekend pełen zapierających dech pokazów, niezwykłych akrobacji, wystaw sprzętu…
 • Z Lotem do stolicy
  Z Lotem do stolicy Już dziś ruszyła sprzedaż na nowe połączenie ze świdnickiego lotniska.…
 • Czas na baseny!
  Czas na baseny! Mamy pierwsze wizualizacje kompleksu krytych i otwartych pływalni, które powstaną…
 • Lotnicze święto (niedziela)
  Emocjonujący weekend pełen zapierających dech pokazów, niezwykłych akrobacji, wystaw sprzętu…
 • DSC_0603
 • dsc_0586
 • DSC_0600
 • DSC_0559
 • DSC_0567
 • mural-5
 • DSC_0622
 • DSC_0617
 • dsc_0043
 • DSC_0561
 • DSC_0587