• Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • rodzinka
wtorek, 28 czerwiec 2016 11:24

Złoty jubileusz

Napisała 

W piątek, 50-lecie istnienia obchodził Dom Pomocy Społecznej. Była to doskonała okazja do złożenia podziękowań pracownikom zatrudnionym w placówce.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz regionu, rad miejskich i gminnych, a także kierownicy ośrodków pomocy i integracji społecznej, powiatowych służb, inspekcji i straży, jednostek oświatowych oraz przyjaciół DPS. W Świdniku pojawiła się również Sandra Inja, żona Roba Inja, dzięki któremu, w 1993 roku powstał pierwszy, z trzech nowoczesnych pawilonów mieszkalnych.

- Nie budynki, nowoczesne urządzenia i wspaniały sprzęt są najważniejsze w naszej pracy. Najważniejszy jest człowiek – mówił Janusz Kukiełka, dyrektor DPS. -  Jak ciężka jest praca w domu pomocy wie wielu z tutaj obecnych. To pomoc w realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców i zapewnienie im godnego życia, spełnianie oczekiwań rodzin, funkcjonowanie zgodne z wszelkimi przepisami prawa. To odpowiedzialność za ludzi, majątek i budżet. Niestety, często zapomina się o pracownikach, którzy skromnie i z pełną odpowiedzialnością realizują te zadania.

Z okazji jubileuszu, wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wyróżnił: MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ następujących pracowników: Ryszard Augustyniak, Lucyna Banach, Danuta Bartoszek, Anna Bzowska, Krystyna Czubacka, Elżbieta Drąg, Magdalena Dziedzic, Kazimiera Kowal, Jolanta Krawczyk, Lucyna Kubizna, Wiesława Kulas, Alicja Lipa, Marianna Muzyka, Elżbieta Radzikowska, Jerzy Tkaczyk, Zofia Winiarczyk, Anna Wójcik, Bożena Wójcik, MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ następujących pracowników: Irena Augustyniak, Renata Barszcz, Jacek Daniel, Anna Kołodziejczyk, Dorota Krzywicka, Katarzyna Latała, Wiesława Olender, Krzysztof Pleskot, Hanna Rejmak, Stanisława Sierpień, Małgorzata Siwczak-Bondos, Wanda Szewczyk, Mariola Zielińska-Kuś, MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ następujących pracowników: Agnieszka Augustyniak, Beata Krzywicka-Nowosad, Artur Mazur, Joanna Rudawska, Edyta Smus, Iwona Stachańska.

- Jesteśmy dumni z faktu, że w naszym mieście działa tak ważny ośrodek niosący pomoc i wsparcie osobom niepełnosprawnym – mówił podczas spotkania Waldemar Jakson,  burmistrz Świdnika. Pracownikom DPS życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, żeby uśmiech na twarzach waszych podopiecznych wynagradzał codzienny trud, niwelował troski, chwile zwątpień i rozczarowań. Aby dawał siłę do dalszej pracy i przekonanie o jej wartości .

Podczas uroczystości, na ręce dyrektora DPS, burmistrz Świdnika wręczył oznaczenie Amicus Civitatis przyznane instytucji.

Najczęściej czytane