• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
piątek, 18 marzec 2016 09:17

Rowery na wiosnę

Napisał 

Wcześniej niż zapowiadano uruchomione zostaną stacje roweru miejskiego. Z jednośladów będzie można skorzystać już od poniedziałku.

System miał zostać oddany do użytku w kwietniu, jednak ze względu na szybkie tempo prac oraz sprzyjające warunki atmosferyczne, zdecydowano o przełożeniu inauguracji na pierwszy dzień wiosny.

Świdnicki Rower Miejski będzie działać na tych samych zasadach, co istniejące już wypożyczalnie w Lublinie. Tam za maksymalnie 20 minutową przejażdżkę nie płacimy nic, a jazda do godziny kosztuje jedynie złotówkę. Nasza gmina przygotowała 3 stacje z 21 pojazdami. Powiat dołożył kolejne 2 stacje, z 20 rowerami. W Świdniku, gminne wypożyczalnie powstały przy ul. Niepodległości (między budynkami 32-34), przy Centrum Kultury oraz przy skrzyżowaniu ul. Klonowej i Akacjowej. Dostępnych będzie przy nich po 7 rowerów oraz po trzy puste miejsca dla tych, którzy będą chcieli pozostawić tam swoje jednoślady. Stacje pojawią się również przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Wyszyńskiego oraz przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Przy nich będzie 15 miejsc, w tym pięć pustych.

Żeby korzystać z rowerów należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej, zaakceptować regulamin i doładować nowo utworzone konto tzw. opłatą inicjalną w wysokości min. 10 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto będzie można już wypożyczać rowery. Rejestracji można dokonać również za pomocą terminala, aplikacji Nextbike na smartfony czy kontaktując się z infolinią. Szczegółowe instrukcje dostępne będą przy każdej ze stacji.

Najczęściej czytane