Kto poskromi chuliganów - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 11 październik 2015 09:22

Kto poskromi chuliganów

Napisała 

Głośne śpiewy późną nocą, awantury pijanych ludzi, wyzwiska, uszkodzenia samochodów na parkingach – tak wygląda nasza codzienność alarmują mieszkańcy bloków przy ulicach Bankowej 6 i Środkowej 14.

Sprawa zakłócania ciszy nocnej i wybryków chuligańskich w tej okolicy powraca od kilku lat. Świdniczanie skarżą się na zachowanie bywalców trzech zlokalizowanych tam punktów gastronomicznych. Znękani lokatorzy poprosili o pomoc radnego Radosława Brzózkę, który przyznaje, że potrzebna jest współpraca kilku jednostek, między innymi straży miejskiej i policji, by sytuacja wróciła do normy.

- W ostatnich miesiącach odnotowano kilka telefonicznych zgłoszeń o tym, iż w lokalach przy ul. Bankowej było za głośno - przyznaje nadkomisarz Paweł Leśny ze świdnickiej Komendy Powiatowej Policji. - W pojedynczych przypadkach informowano również o awanturach wewnątrz lub w rejonie tych lokali. Brak było dotychczas podstaw do wyciągania konsekwencji prawnych wobec konkretnych osób, niemniej funkcjonariusze reagowali na każde ze zgłoszeń, nakazując zachowanie zgodne z normami. Od dłuższego czasu zlecane są policjantom częstsze kontrole okolicy tych lokali. Zasygnalizowaliśmy również ten problem funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Świdniku. Dodatkowym środkiem zaradczym mogłoby być objęcie tego rejonu monitoringiem miejskim.

d