• Slajd Wirtualny Spacer
 • Wirtualny spacer po Strefie Historii
 • Repertuar
 • Schronisko w Krzesimowie
 • rodzinka
 • Załatw sprawę w Urzędzie
 • Idzie sobie Grześ...
 • Schronisko w Krzesimowie
 • Zdrowy Świdnik
 • SH
poniedziałek, 22 wrzesień 2014 10:22

„Czwórka” sprzątała świat

Napisał 

W sobotę, 20 września, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 włączyli się do 21. edycji akcji „Sprzątanie świata”. Jak co roku, terenem wybranym do uporządkowania, był rosnący w pobliżu las, szczególnie bliski sercu społeczności naszej szkoły, miejsce wielu wycieczek i spacerów, punkt obserwacji roślin i zwierząt, zielone płuca Świdnika.

Uczniowie klas IV – VI otrzymali ochronne rękawiczki i worki na śmieci. Sumiennie wywiązali się z zadania  i zebrali w sumie kilkadziesiąt worków, wypełnionych różnymi odpadami. W ten sposób las - otoczenie naszej szkoły oraz miejsce wycieczek i wypoczynku - stał się bardziej przyjazny nie tylko dla uczniów, ale również dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Natomiast klasy I - III przygotowały prace plastyczno – techniczne dotyczące ekologii, segregacji śmieci,  przestrzenne ,,śmieciowe potwory” wykonane z surowców wtórnych, wspólne plakaty. Dzieci uczestniczyły również w pogadankach na temat konieczności dbania o środowisko i segregacji odpadów. Rozwiązywały rebusy, krzyżówki i zagadki ekologiczne. Przesadzały kwiaty i tworzyły kąciki  z materiałów przyrodniczych.

Nasza szkoła nie poprzestaje tylko na jednej akcji ekologicznej. W ciągu całego roku dzieci zbierają, między innymi nakrętki i baterie, biorą udział w  zajęciach przypominających o ochronie naszej Planety. Na wiosnę odbędzie się marsz i  happening ekologiczny, do udziału w którym zaprosimy świdnickie przedszkola.

Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji.

Marta Binienda, SP nr 4

Najczęściej czytane

 • Czas na Air Festival
  Czas na Air Festival Pierwszy świdnicki Air Festival zbliża się wielkimi krokami. Właśnie ruszyła…
 • Lotnicze święto (sobota)
  Emocjonujący weekend pełen zapierających dech pokazów, niezwykłych akrobacji, wystaw sprzętu…
 • Z Lotem do stolicy
  Z Lotem do stolicy Już dziś ruszyła sprzedaż na nowe połączenie ze świdnickiego lotniska.…
 • Czas na baseny!
  Czas na baseny! Mamy pierwsze wizualizacje kompleksu krytych i otwartych pływalni, które powstaną…
 • Lotnicze święto (niedziela)
  Emocjonujący weekend pełen zapierających dech pokazów, niezwykłych akrobacji, wystaw sprzętu…
 • DSC_0587
 • DSC_0575
 • dsc_0586
 • DSC_0622
 • DSC_0621
 • DSC_0603
 • DSC_0599
 • DSC_0567
 • DSC_0611
 • mural-3
 • dsc_0043