• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
wtorek, 22 kwiecień 2014 08:44

Znów pojadą „wueski”

Napisała 

60 lat temu, w świdnickiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego, uruchomiono produkcję kultowego motocykla. W związku z rocznicą tego wydarzenia, Urząd Miasta Świdnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, w strukturach którego funkcjonuje Strefa Historii, organizują VII Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych.

Z tej okazji, podczas ulicznej parady, zobaczymy najpiękniejsze egzemplarze kultowych motocykli. Organizatorzy zaplanowali również pokaz stuntu motocyklowego, w wykonaniu zamojskiego Frantic Riders Squad, koncerty zespołów Maszyna, Patologia i Raven, spotkania z konstruktorami z WSK PZL-Świdnik i kierowcami testowymi, pokaz pierwszej pomocy podczas wypadków komunikacyjnych, w wykonaniu firmy medycznej DIAMED z Lubartowa, a także projekcję filmu „Motór”.

- 17 kwietnia rozpoczęliśmy rejestrację chętnych do wzięcia udziału w zlocie - mówi Karol Falenta z MOK - Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie mok.swidnik.pl, w zakładce Strefa Historii.

Impreza odbędzie się w dniach 31.05-01.06, na terenie przy dawnym Gimnazjum nr 2 w Świdniku.

PROGRAM:

10:00 – 13:30 – rejestracja uczestników

14:00 –  parada ulicami Świdnika

14:30 (plac przed kinem „Lot”) – pokaz stuntu motocyklowego wykonaniu zamojskiego Frantic  Riders Squad  

15:30 – pokaz pierwszej pomocy – grupa ratownictwa medycznego Diamed

17:00 – koncert zespołu Maszyna

18:00– koncert  zespołu Patologia

19:00 – koncert zespołu Raven

20:15 – kino pod gwiazdami, film „Motór”

Podczas przerw technicznych pomiędzy występami zespołów odbędą się liczne konkursy z nagrodami. Przez cała imprezę będzie można spotkać się z konstruktorami, kierowcami testowymi i pasjonatami motocykla WSK.

Najczęściej czytane