• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
czwartek, 02 styczeń 2014 09:09

Wspomóż mistrza

Napisała 

Jeszcze tylko przez dwa dni można wspierać Karola Serwina, sportowca ze Świdnika, który dzięki naszej pomocy, może spełnić swoje największe marzenie i zostać mistrzem świata w trialu rowerowym. Brakuje naprawdę niewiele, bowiem do tej pory udało się zebrać ponad 19 tysięcy złotych.

Dyscyplina i doskonałość

Karol, 26-letni absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, sportem zajmuje się od najmłodszych lat. Miłość do sportów motorowych zaszczepił w nim ojciec, Krzysztof Serwin, który w latach 80 zdobył wicemistrzostwo świata w rajdach enduro. Zainteresowanie młodego Karola trialem rowerowym rosło z dnia na dzień, w efekcie czego w wieku 10 lat po raz pierwszy stanął na podium, zajmując I miejsce podczas mistrzostw Polski. Młody świdniczanin nie spoczął na laurach i postanowił, że kiedyś zostanie najlepszym trialowcem świata. To marzenie pozostało do dziś.

- Od 18 lat trial jest ogromną częścią mojego życia i ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl, żeby z niego zrezygnować - mówi Karol. - Zawsze wierzyłem i dalej wierzę, że ciężka praca przyniesie kiedyś rezultaty. Wychodzę z założenia, że albo coś się robi na 100%, albo wcale.

Druga strona medalu

Największymi dotychczas osiągnięciami sportowca są, między innymi: tytuł wicemistrza świata w trialu rowerowym w 2003 roku, 11 tytułów mistrza Polski, w tym obroniony tytuł w 2013 roku, 8 miejsce na mistrzostwach Europy, 12 w pucharze świata oraz 11 na mistrzostwach świata. Cele jakie zdolny świdniczanin stawia sobie z roku na rok, są coraz większe. Do najważniejszych można zaliczyć planowane przez sportowca występy w 2014 oraz 2015 roku w pucharze świata, mistrzostwach świata i Europy oraz najważniejszy - tytuł mistrza świata podczas zawodów w 2016 roku. Niestety, jak to w życiu, mogą pojawić się trudności, często związane z finansami. W przypadku Karola, brak odpowiednich funduszy uniemożliwi mu większość występów zaplanowanych na najbliższe lata.

- Na co dzień pracuję jako trener personalny w jednej z warszawskich siłowni. Zarabiam na życie, ale nie mam szans, abym zarobił na dalsze uprawianie sportu na najwyższym poziomie - mówi 11-krotny mistrz Polski. - Niestety, ani Związek Kolarski, do którego należy uprawiany przeze mnie sport, ani żadna inna instytucja nie finansuje trialu rowerowego, ponieważ nie jest on sportem olimpijskim. 

Cel: zostać mistrzem świata

Przeciwności losu nie ostudziły zapału i motywacji Karola, który nadal chce zostać najlepszym zawodnikiem na świecie. My też możemy mu w tym pomóc. Zdolny świdniczanin bierze udział w projekcie własnego pomysłu "Pomóż zostać Mistrzem Świata". Projekt może zostać zrealizowany pod jednym warunkiem - jeżeli do 4 stycznia 2014 roku otrzyma co najmniej 22 000 zł wsparcia. Zebrane pieniądze umożliwiłyby wyjazd na zawody oraz obozy treningowe.

- Koszt jednego wyjazdu oscyluje w granicach 4-5 tysięcy złotych - wyjaśnia Karol. - Liczy się każda złotówka. Jeżeli nie uzbieram wymaganej kwoty, wszystkie wpłacone pieniądze wrócą do ofiarodawców.

Aby pomóc Karolowi w osiągnięciu celu, wystarczy wejść na stronę www.polakpotrafi.pl, dokonać rejestracji, a następnie wesprzeć projekt, wpłacając wybraną przez siebie kwotę.

Najczęściej czytane