"Bądź odważny, nie lękliwy, z ortografią zmierz swe siły" - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 20 maj 2010 18:00

"Bądź odważny, nie lękliwy, z ortografią zmierz swe siły"

Napisał 

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Burmistrza Świdnika” im. dr. Sławomira Myka.

 W roku jubileuszu wydarzeń Świdnickiego Lipca po raz kolejny organizowane jest wojewódzkie dyktando. Pomysł organizowania konkursu ortograficznego pochodzi od świdnickiego nauczyciela i radnego dr. Sławomira Myka. Po jego śmierci koledzy i koleżanki postanowili podtrzymać ideę, nadając jej imię pomysłodawcy Celem konkursu wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców województwa oraz zachęcanie do pogłębiania umiejętności w dziedzinie ortografii.

W przerwie na sprawdzanie prac odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz świdniczanina, młodzież przedstawi poezje Sławomira Myka, z krótkim recitalem wystąpią młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz wyświetlony zostanie film dokumentalny o strajkach w Świdniku z lipca 1980 r.

W dyktandzie może wziąć udział każdy chętny dorosły mieszkaniec regionu oraz uczniowie III klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Patronat honorowy:

Burmistrz Świdnika - Waldemar Jakson

Starosta Powiatu Świdnickiego - Mirosław Król

 

Patronat medialny: Głos Świdnika, Dziennik Wschodni

 

Organizatorzy: Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku

Termin i miejsce konkursu: 20 maja 2010 roku (czwartek), godz. 16.00 sala konferencyjna Urzędu Miasta Świdnik, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 15