• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
środa, 25 marzec 2020 09:36

Pomocna aplikacja

Napisała 
Pomocna aplikacja Fot. lubelska.policja.gov.pl

Coraz więcej osób przechodzi domową kwarantannę. To Polacy, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem oraz Ci, którzy powrócili z zagranicy. Aby przejść ją sprawnie i bezpiecznie stworzono specjalną aplikację na telefon. „Kwarantanna domowa” ułatwia komunikację ze służbami i otacza lepszą opieką.

Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Po zainstalowaniu należy zweryfikować konto za pośrednictwem numeru telefonu. Następnie aplikacja będzie prosić o zrobienie selfie. To główne zadanie, które będzie odbywać się, co jakiś czas. Prośby o ich zrobienie będą się pojawiać z zaskoczenia. Czas przeznaczony na wykonanie zdjęcia to 20 minut. Po tym czasie osoba korzystająca z aplikacji otrzyma przypomnienie. Jeśli w dalszym ciągu nie wykona fotografii, jej obecność sprawdzą policjanci.

Konto użytkownika w aplikacji jest dostępne 14 dni od momentu aktywacji. Później konto zostaje dezaktywowane.

Świdniccy funkcjonariusze są na etapie wdrażania aplikacji. Kontrolują jednak mieszkańców, którzy odbywają kwarantannę.

- Nadzór sprawujemy codziennie. Na szczęście świdniczanie stosują się do obowiązujących zasad. Nie mieliśmy przypadku, aby ktoś opuścił miejsce pobytu - mówi podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Funkcjonariusze przypominają, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych. Więcej informacji na stronie internetowej: www.gov.pl/kwarantannadomowa.

Najczęściej czytane