• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
niedziela, 22 marzec 2020 08:41

Są chętni na rondo

Napisał 

Wczoraj miejscy urzędnicy otworzyli oferty na budowę ronda u zbiegu ul. Klonowej, Rejkowizna i al. Lotników Polskich. Jeśli od razu uda się wybrać wykonawcę, to jesienią inwestycja powinna zostać zakończona.

Wszystko wskazuje na to, że problemy kierowców z włączeniem się do ruchu na al. Lotników Polskich zbliżają się ku końcowi. Kilkanaście dni temu władze ratusza ogłosiły przetarg na budowę ronda u zbiegu miejskich ulic Klonowej i Rejkowizna z powiatową al. Lotników Polskich. Inwestycja jest reakcją na problemy zgłaszane przez kierowców, ale również na rekomendacje służb mundurowych. Ma ułatwić osobom poruszającym się ulicami miejskimi wjazd na al. Lotników Polskich. W tej chwili, zwłaszcza skręcenie w lewo z dróg podporządkowanych, to prawdziwe wyzwanie.

- Wielokrotnie już czas oczekiwania był tak długi, że skręcałem w prawo, jechałem do najbliższego skrzyżowania na al. Lotników Polskich i zawracałem na nim - tłumaczył Karol Pawlicki, mieszkaniec ul. Klonowej. - Uważam, że budowa ronda to najlepsze rozwiązanie.

Tak uznali również specjaliści od ruchu drogowego i takie rozwiązanie rekomendowała policja. W środę urzędnicy otworzyli oferty, które wpłynęły do ratusza.

- Mamy dwóch chętnych do wykonania tej inwestycji - mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. - W obu przypadkach zaproponowane kwoty są niższe niż zarezerwowana w budżecie. W tej chwili analizujemy złożone oferty i jeśli wszystko będzie w porządku, wybierzemy wykonawcę.

Oferty złożyły firmy z Jastkowa i Lubartowa. Tańsza opiewa na blisko 1,1 mln zł, droższa na prawie 1,2 mln zł. Przedsięwzięcie będzie obejmować przebudowę wjazdów na skrzyżowanie, zarówno po stronie ul. Klonowej, jak i ul. Rejkowizna. Poszerzone zostaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Na końcu zostanie wybudowane rondo. Do 31 października inwestycja ma zostać ukończona.

Najczęściej czytane