• Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 12 marzec 2020 20:00

Miasto w gotowości

Napisał 

AKTUALIZACJA:

godz. 20.00 Kolejny komunikat przekazany przez Port Lotniczy Lublin w Świdniku: Pasażerowie rejsów przylatujących do Lublina będą poddawani kontroli temperatury na pokładzie samolotu przed jego opuszczeniem. Kontrola będzie dokonywana przez uprawniony personel lotniska i służb państwowych z wykorzystaniem środków ochrony osobistej. Pasażerowie przylatujący proszeni są o współpracę z personelem pokładowym przewoźnika oraz o wypełnienie kart identyfikacyjnych oraz zachowanie podstawowych zasad higieny osobistej, przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk z użyciem mydła i/lub środków dezynfekujących dostępnych na terenie terminala. Lotnisko prosi także o ograniczenie ilości osób odprowadzających i odbierających lub, jeżeli jest to możliwe, o zrezygnowanie z przyjazdu takich osób na lotnisko. Wszelkie problemy, dotyczące szczególnie stanu zdrowia własnego lub innych osób podróżujących samolotem, należy zgłaszać do personelu lotniska lub służb pracujących na jego terenie.

godz. 17.50 Port Lotniczy Lublin odwołuje wszystkie rejsy rozkładowe do/z Tel Awiwu [LO 165/166] do 26.03.2020 oraz rejs z/do Warszawy [LO 3969/3970] w dniu 26.03. oraz 27.03. Wszystkie pozostałe rejsy odbywają się zgodnie z rozkładem. Warto jednak śledzić bieżące informacje o statusie rejsów na stronach linii lotniczych oraz monitorować informacje przesyłane przez przewoźnika na telefony komórkowe. 

godz. 15.42 Miejski Ośrodek Kultury informuje, że od 11 do 31 marca wszystkie zajęcia (w tym zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 5, w budynku przy ulicy Wyszyńskiego 14), wydarzenia kulturalne, próby, seanse filmowe, spotkania w Strefie Historii zostają odwołane.

Zwroty za bilety na wydarzenia i seanse filmowe zakupione w kasie kina „Lot” będą dokonywane: 12-13 marca (14.00 – 20.30), 16-19 marca (11.00 - 18.00), 20 marca (14.00 – 20.30), 23-27 marca, 30-31 marca (11.00 – 18.00).  W dniach 14-15, 21-22, 28-29 marca kasa będzie nieczynna.

godz. 11.09 Władze miasta zdecydowały o zamknięciu miejskiego targowiska. Obiekt będzie nieczynny od dziś do 25 marca.

godz. 9.57 Od dziś, w świdnickich i powiatowych placówkach oświatowych nie odbywają się lekcje. Szkoła Podstawowa nr 5 zdecydowała się na prowadzenie zdalnego nauczania, wykorzystując platformę Google Classroom, za której pośrednictwem mogą prowadzić konferencje, zadawać, a później sprawdzać prace oraz komunikować się z uczniami. Przydatny okazuje się również portal społecznościowy Facebook, na którym tworzą specjalne grupy.

Służby sanitarne oraz władze przypominają, żeby przerwy w nauce nie traktować w kategorii ferii, a raczej kwarantanny. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, uczniowie powinni pozostać w domach.


Na terenie województwa lubelskiego są cztery nowe przypadki koronawirusa.

- Potwierdzone wyniki zakażenia dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Ich stan jest dobry. Przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie - poinformowała dziś rano Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Jeszcze wczoraj wojewoda Lech Sprawka zdecydował o postawienie w stan podwyższonej gotowości kolejnych jedenastu szpitali na Lubelszczyźnie. Wśród nich znalazł się również SP ZOZ w Świdniku. Również wczoraj starosta Łukasz Reszka poinformował o wprowadzeniu zakazu odwiedzin w świdnickim szpitalu.

Najczęściej czytane