• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
środa, 11 marzec 2020 12:05

Świdnik w pogotowiu

Napisane przez 

AKTUALIZACJA:

15.55 W Starostwie Powiatowym odbyło się dziś spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wiemy już, że na terenie naszego powiatu nie odnotowano dotąd żadnego zagrożenia koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających w świdnickim szpitalu, podjęto decyzję o zakazie odwiedzin. Władze powiatu proszą również o załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną bądź telefoniczną, a także ograniczenie wizyt w starostwie oraz innych urzędach do niezbędnego minimum.

godz. 14.05 Do 25 marca zajęcia odwołane są w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

godz. 13.30 Służby sanitarne i władze apelują do rodziców, żeby przerwy w nauce nie traktować w kategorii ferii, a raczej kwarantanny. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, uczniowie powinni pozostać w domach.

godz. 13.25 Od czwartku aż do odwołania nieczynne będą Miejskie Centrum Usług Socjalnych oraz Miejskie Centrum Profilaktyki. Z pracownikami MCP można kontaktować się mailowo lub telefonicznie.

godz. 13.00 Od jutra lekcje nie będą odbywały się w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Świdnicki.

godz. 12.50 Na inny termin przełożono również XVII Przegląd Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią”, organizowany przez Miejskie Centrum Profilaktyki. W najbliższym czasie nie będą odbywały się także próby do wydarzenia.

godz. 12.45 Decyzję o o zamknięciu placówki oraz odwołaniu organizowanych przez nią wydarzeń podjęła właśnie Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Od dziś (11 marca) biblioteka główna oraz  wszystkie jej filie będą nieczynne do odwołania. Za okres zamknięcia placówki nie będą naliczane żadne kary, a wszystkie rezerwacje ulegną przedłużeniu. W razie pytań czytelnicy proszeni są o kontakt mailowy: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl.

godz. 11.28 Od jutra do 25 marca zamknięte zostaną wszystkie placówki oświatowe w Świdniku. Rozporządzenie premiera dotyczy również placówek niepublicznych.

godz. 10.30 W najbliższym czasie podjęta zostanie decyzja w sprawie najbliższego meczu piłkarzy MKS Avia Świdnik, którzy w sobotę mają zmierzyć się ze Stalą Kraśnik.

godz. 10.12 Zajęcia odwołały MKS Avia Świdnik i Spółdzielczy Dom Kultury. Zamknięta jest również Strefa Historii.


Koronawirus na Lubelszczyźnie. W Świdniku odwołane zajęcia w MOK, dodatkowe wydarzenia w bibliotece, zamknięte kino „LOT” i basen przy Szkole Podstawowej nr 5. Działają szkoły i przedszkola.

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie. Jeden z chorych to mężczyzna z gminy Niedrzwica Duża, druga osoba to kobieta z Janowa Lubelskiego. W obu gminach zostały zamknięte szkoły.

Na terenie Świdnika nie ma w tej chwili potwierdzonego przypadku wirusa. Władze miasta zdecydowały jednak o zamknięciu do końca marca kina „Lot” oraz zawieszeniu zajęć odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury.

- Najważniejsza jest profilaktyka. Nie chcemy narażać uczestników naszych zajęć ani ich rodzin - mówi Adam Żurek, dyrektor MOK.

- Podjęliśmy również decyzję o zawieszeniu wszystkich dodatkowych wydarzeń odbywających się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Dzisiaj będą działać szkoły i przedszkola, ale cały czas monitorujemy sytuację, jesteśmy w kontakcie z dyrektorami i służbami sanitarnymi - mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Już wiadomo natomiast, że z powodu koronawirusa został zamknięty basen w Szkole Podstawowej nr 5.

- Będzie nieczynny do odwołania - informuje Tomasz Szydło, dyrektor „Piątki”.

Dalsze informacje wkrótce.

Najczęściej czytane