• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 19 luty 2020 09:30

Przemiana na pięć

Napisała 

W ferie zmieniła się stołówka, chwilę wcześniej na korytarzach pojawiły się wygodne kanapy, komputery liczące czas i drzwi chroniące przed hałasem. Szkoła Podstawowa nr 5 stawia na nowoczesność, ciszę i komfort.

Po powrocie do szkolnych ławek, na uczniów „Piątki” czekała niespodzianka. W czasie przerwy w zajęciach, stołówka przeszła metamorfozę.

– Stare lampy zamieniliśmy na nowe, na ścianach i filarach pojawiły się podświetlane panele. Zmianie uległo również okienko do wydawania posiłków. Postanowiliśmy udekorować pomieszczenie. Przy oknach wiszą nowe firanki, a w donicach pojawiły się duże kwiaty – opowiada Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Pomimo remontu, ceny posiłków pozostaną bez zmian. – Dostajemy wiele pozytywnych opinii na temat jedzenia serwowanego w naszej placówce. Chwalą je uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówi Leszek Kalicki, wicedyrektor SP nr 5.

Placówka przeprowadziła remont we współpracy z firmą „Galeria Smaku, która wynajmuje szkolną stołówkę.

Cisza, komfort i bezpieczeństwo

Nowa stołówka to nie jedyna zmiana w „Piątce”. W grudniu, na szkolnych korytarzach pojawiły się nowe kanapy. W ten sposób władze placówki chciały zapewnić podopiecznym wygodę podczas przerw między lekcjami.

– Uczniowie mogą na nich spokojnie usiąść i zjeść kanapkę. Są miękkie, kolorowe, a przede wszystkim wielofunkcyjne. W łatwy sposób można je przenieść w dowolne miejsce – informuje L. Kalicki.

Zamiast hałaśliwego dzwonka, na korytarzach pojawiły się komputery, które wcześniej służyły w sali informatycznej.

– Kilkunastoletni sprzęt znakomicie spełnia swoje zadanie. Na ekranach wyświetla się zegar oraz zmienia się kolor tapety. Gdy ekran świeci się na czerwono – pokazany jest czas do końca lekcji, zaś kolor zielony informuje o tym, ile zostało do końca przerwy – tłumaczy T. Szydło.

W walce z hałasem pomagają również nowe drzwi rozdzielające korytarz. – Jest o wiele ciszej. Nasz nowy nabytek ma także inną, bardzo ważną funkcję. Drzwi są dymoszczelne i w razie pożaru, będą chronić dzieci – tłumaczy T. Szydło.

Lodowisko nadal czynne

Druga połowa lutego zaskoczyła mieszkańców wyższymi temperaturami. Być może to już ostatni moment, aby skorzystać z lodowej tafli przy SP nr 5.

– Nie wiemy jak długo taka pogoda się utrzyma, ale na chwilę obecną możemy jeszcze korzystać z lodowiska. W dni wolne od nauki pojeździmy od godziny 12.00 do 20.00. W czasie pracy szkoły obiekt jest otwarty w godzinach od 14.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy – dodaje wicedyrektor SP nr 5.

Obecnie bilet ulgowy kosztuje 4 zł, dorosły natomiast zapłaci 6 zł. Osoby posiadające kartę „Rodzina 3+” kupią bilet w cenie 2 zł. Na lodowisku jest możliwość wypożyczenia łyżew – 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Zainteresowani mogą też zarezerwować taflę za 250 zł/60 min.

A może na basen?

Po kilkudniowej przerwie basen znów jest do dyspozycji wielbicieli pływania. Za 45 minut przebywania w wodzie zapłacimy: 10 zł – bilet normalny, 6 zł – dzieci do 8 lat, 3 zł – posiadacze karty „Rodzina 3+” oraz „Świdnicka Karta Seniora”, 35 zł (4 wejścia), 70 zł (8 wejść) – karnet normalny, 20 zł (4 wejścia), 35 zł (8 wejść) – młodzież do lat 18.

Najczęściej czytane