Wybierz materac kieszeniowy - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 13 luty 2020 10:23

Wybierz materac kieszeniowy

Napisane przez 

/ REKLAMA /

Materac to jeden z elementów, który odpowiada za jakość naszego snu. Może zagwarantować nam większą wygodę oraz ochronę kręgosłupa. Jednym z dostępnych modeli jest materac kieszeniowy. Dlaczego warto kupić ten produkt?

Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy?

Decydując się na zakup materaca, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Na jakich właściwościach nam zależy? Jakim budżetem dysponujemy? Kto będzie korzystał z materaca? To właśnie te kwestie mogą wpłynąć na to, który produkt okaże się dla nas idealny. Jednym z materaców, który sprawdzi się w przypadku ograniczonego budżetu, poszukiwaniu idealnego stopnia twardości czy też podczas korzystania z produktu przez parę jest materac kieszeniowy. Zacznijmy od początku. Materace kieszeniowe to doskonała alternatywa dla klasycznych modeli sprężynowych. Zamiast klasycznych sprężyn pojawiają się kieszeniowe. Różnica polega na tym, że w drugim przypadku mechanizm został schowany do specjalnej materiałowej kieszonki. Warto zaznaczyć, że każda sprężynka ma osobną obudowę. Następnie wszystkie elementy są sklejane ze sobą. Dlatego też nie musimy się martwić, że materac lub część mechanizmu się przemieści.

Materac kieszeniowy, czyli tłumienie ruchów i punktowa elastyczność

W tym momencie możemy przejść do pierwszego powodu, dla którego warto wybrać materac kieszeniowy. Dzięki warstwie materiału, która oddziela od siebie sprężyny, zyskujemy wyciszenie. Nasz partner nie usłyszy, kiedy będziemy zmieniać ułożenie lub po prostu wstawać. W przypadku klasycznych materaców sprężynowych słychać każde ich ugięcie. Łączy się to również z drugim powodem, dla którego warto zainwestować w model kieszeniowy oferowany między innymi przez markę Hilding. Sprężyny kieszeniowe gwarantują również wysoką elastyczność punktową. Pod tym stwierdzeniem kryje się przede wszystkim wygoda dla osób, które korzystają z materacy kieszeniowych dla par. Każda sprężyna ugina się jako osobny element. Dlatego w momencie zmiany ułożenia ciała nie musimy martwić się, że obudzimy drugą osobę. Cały mechanizm będzie nieruchomy poza sprężynami znajdującymi się bezpośrednio pod ciałem lub w najbliższym otoczeniu.

Idealnie dopasowana twardość w materacach kieszeniowych

Istotnym parametrem podczas wyboru materaca jest również jego twardość. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas ma w tej kwestii różne preferencje. Niektórzy wolą twardsze powierzchnie, inni miękkie. Pamiętamy również, że to, jaki stopień twardości będzie odpowiedni, zależy również od wagi użytkowników. W przypadku pary powinniśmy wziąć pod uwagę wagę i reakcję podłoża po stronie cięższej osoby. Materace kieszeniowe gwarantują 7 stref twardości. Dzięki temu mogą dopasować się do kształtu ciała każdego użytkownika. Pamiętajmy, że odpowiednia twardość materaca to taka, która gwarantuje utrzymanie kręgosłupa w prostej linii. Dzięki siedmiu strefom każda partia naszego ciała uzyska odpowiednie podparcie. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas znajdzie model z odpowiednim stopniem twardości w atrakcyjnej cenie. W przypadku materacy Hilding ceny zaczynają się już od około 500 zł. Natomiast najdroższy model to koszt w granicach 1000-1100 zł. Jednak należy zaznaczyć, że ceny materacy multipocket są już wyższe.

Warto zaznaczyć, że sprężyny kieszeniowe znajdują się pomiędzy warstwami pianki. Jej rodzaj może się różnić w zależności od modelu. Pianka lateksowa gwarantuje sprężystość i elastyczność. Poliuretanowa odpowiada za trwałość i odporność na odkształcenia, a także dobrą izolację termiczną. Pianka wysokoelastyczna zwiększa elastyczność punktową, co może być bardzo istotne w przypadku materacy dla par. Dodatkowo gwarantuje dobrą wentylację, a tym samym hamuje rozwój roztoczy, bakterii i innych drobnoustrojów. Natomiast pianka termoelastyczna dopasowuje się do temperatury oraz kształtu naszego ciała. Dzięki temu niweluje punkty nacisku, rozkładając go równomiernie. Warto zaznaczyć, że to tylko kilka z właściwości, jakie posiadają materace kieszeniowe oraz zastosowane w nich materiały. Więcej na ten temat przeczytasz w “Rodzaj, grubość i twardość materaca ma znaczenie. Jak wybrać odpowiedni materac do swoich potrzeb?”.