Wydrukuj tę stronę
środa, 12 luty 2020 13:09

Odpowie za włamania

Napisała 

3 miesiące spędzi w areszcie świdniczanin, który dwukrotnie włamał się do warsztatu na terenie Świdnika. Mężczyzna ukradł sprzęt o łącznej wartości ponad 4600 zł.

W miniony piątek policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z warsztatów znajdujących się na terenie naszego miasta. Łupem włamywacza padły, między innymi laptop, kamera, zasobniki gazowe i alkohol, których wartość właściciel ocenił na ponad 3000 zł. Mundurowi szybko ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Świdnika.

- Mężczyźnie udowodniono, że również w styczniu włamał się do tego samego warsztatu, rabując sprzęt elektroniczny wart ponad 1600 zł. Sprawca kradzieży zniszczył też motocykl należący do właściciela lokalu, powodując straty w wysokości 5000 zł - mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

W toku prowadzonego przeciw sprawcy włamań postępowania wyszło na jaw, że w 2019 roku świdniczanin groził pokrzywdzonemu i naruszył jego mir domowy. Wczoraj Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Z uwagi na to, że 36-latek działał w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.