Polecimy do Kolonii - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 11 luty 2020 19:04

Polecimy do Kolonii

Napisała 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Lubelszczyzny. Od 10 czerwca z portu lotniczego w Świdniku polecimy do Kolonii/Bonn. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele, przez Eurowings, jednego z największych tanich przewoźników w Europie. Dziś ruszyła sprzedaż biletów.

Na trasie będzie latał Airbus A319. W środy, ze Świdnika wyruszymy o godz. 23.15, a o 1.15 będziemy już na lotnisku w Kolonii. Tego samego dnia realizowane będzie również połączenie z Kolonii do Świdnika. Samolot z Niemiec wystartuje o godz. 20.50, a o 22.45 będzie w Polsce. Znany jest też godzinowy rozkład na niedzielę. W ostatni dzień tygodnia samolot z PLL rozpocznie lot o godz. 8.15, a o 10.10 wyląduje w Kolonii. Ci, którzy w niedzielę będą chcieli przylecieć do Polski, także będą mieli taką możliwość. W podróż wyruszą o godz. 6.00, by o 7.55 być w Świdniku.

- Gorąco witamy na naszym lotnisku nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak i połączeń dla ruchu służbowego czy przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją która, mamy nadzieję, skłoni mieszkańców regionu do skorzystania z lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Dzięki nowej trasie Port Lotniczy Lublin odzyska połączenie z Niemcami. Wcześniej, do Monachium, latały maszyny przewoźnika bmi Regionals. Połączenie było obsługiwane do momentu bankructwa linii, które nastąpiło w lutym ubiegłego roku.