• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 01 luty 2020 19:01

W podziękowaniu za Orszak

Napisane przez 

Dzisiejszego popołudnia sala kameralna Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Wspólnota Świdnicka które przygotowało specjalne podziękowania dla uczestników 8. edycji świdnickiego Orszaku Trzech Króli. Pamiątkowe dyplomy i upominki - ikonki otrzymali przedstawiciele szkół, przedszkoli, parafii, wolontariuszy, sponsorów, firm oraz instytucji, które włączyły się w zorganizowanie ulicznych jasełek. 

- W wydarzenie zaangażowało się bardzo wiele osób. Dziękujemy wszystkim serdecznie i cieszymy się, że razem mogliśmy świętować Dzień Objawienia Pańskiego. Mamy takie marzenie, by za dwa lata, jubileuszowy 10. Orszak był, jeśli nie największy w Polsce, to chociaż największy jaki do tej pory przeszedł ulicami naszego miasta. Dla nas to wielka radość i satysfakcja, że mogliśmy przyczynić się do stworzenia takiej wyjątkowej uroczystości – mówili Barbara Hajkowska-Pirek, inicjatorka i koordynatorka świdnickiego wydarzenia oraz Bogdan Błaszczuk, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Świdnicka.

Na scenie wystąpili też uczniowie klas 1d, 2a i 2d Szkoły Podstawowej nr 3, którzy zaprezentowali wzruszające jasełka, na podstawie scenariusza Justyny Śliwy. Przygotowali je pod okiem pań: Justyny Legockiej, Małgorzaty Dołęgi i Eweliny Radkowiak.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Anieli grają, króle witają”, koordynowany przez Przedszkole nr 4. Wzięło w nim udział 85 uczestników z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych.

aw

Najczęściej czytane