• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 24 styczeń 2020 10:43

Recepta na prostatę

Napisane przez 

/ REKLAMA /

Przerost prostaty to coraz częściej występujący problem u panów w wieku od 40. do 50. roku życia. Na szczęście są sposoby, które pozwolą mężczyznom cieszyć się zdrowiem i udanym życiem seksualnym przez długie lata. Jeden z nich to regularny masaż prostaty. O co dokładnie chodzi? 

  1. Prostata - co to takiego?
  2. Masaż prostaty - w czym może pomóc?

Prostata - co to takiego?

Prostata to nic innego jak część męskiego układu rozrodczego. Odpowiada przede wszystkim za żywotność plemników. Do najczęstszych schorzeń tego gruczołu krokowego zalicza się przerost prostaty, który niestety odbija się na aktywności seksualnej mężczyzn. Prostata znajduje się między odbytem a moszną. Mężczyźni mogą samodzielnie wyczuć gruczoł - ma on kształt wybrzuszenia o średnicy mniej więcej 4 cm. Do objawów przerostu prostaty należą: częste oddawanie moczu oraz wyciekanie moczu z cewki moczowej. Jest to o tyle nieprzyjemne, że zaburza normalne funkcjonowanie. Nieleczony przerost prostaty może powodować silne bóle oraz zmusić pacjenta do zastosowania cewnika w celu usunięcia nagromadzonego moczu. Są to oczywiście dość poważne kroki, które stosowane są podczas leczenia pod kontrolą doświadczonych specjalistów. Aby męska prostata poprawnie funkcjonowała, można stosować prozdrowotny masaż. Taka profilaktyka jest ważna zwłaszcza po 40. roku życia. 

Masaż prostaty - w czym może pomóc?

Masaż prostaty pomaga przede wszystkim w sprawdzeniu, czy gruczoł krokowy się nie powiększył. Jest także zalecany w przypadku przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego. Ale masaż prostaty może mieć także znacznie przyjemniejsze zastosowanie podczas rozkosznych chwil spędzonych z ukochaną kobietą. Takie praktyki mogą stać się częścią zbliżenia seksualnego podczas upojnych wieczorów. Partnerka z pomocą żelu lubrykującego lub olejku wykonuje okrężne ruchy. Można także wykorzystać specjalne masażery prostaty, czyli urządzenia idealnie dostosowane do męskiej budowy. Przykładowy masażer ma od 8 cm do około 20 cm długości. Niektóre produkty są dodatkowo wyposażone w specjalne wypustki, które znacznie potęgują doznania erotyczne. Znajdą się także modele posiadające opcję wytwarzania drgań. Jeśli zatem szukamy nowych doznać, warto zainteresować się masażerami prostaty. Aby sprawdzić, który produkt sprawi nam najwięcej przyjemności, najlepiej przetestować kilka masażerów. Więcej szczegółów i typów masażerów można znaleźć pod następującym linkiem: www./allegro.pl/artykul/masaz-prostaty-czyli-seks-i-zdrowie-w-jednym-KMyg52LLOI1.

Najczęściej czytane