• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
wtorek, 21 styczeń 2020 10:44

Nauczyciel na medal

Napisała 
Nauczyciel na medal fot. www.prezydent.pl

Danuta Wójcik, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 7, znalazła się w gronie nauczycieli i pracowników placówek oświatowych z Lubelszczyzny, których uhonorowano odznaczeniami państwowymi. Świdniczanka otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę, przyznawany postanowieniem prezydenta RP na wniosek ministra edukacji narodowej. Nagrodzono ją za wzorowe oraz wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych.

- To bardzo doświadczona nauczycielka, która od lat pracuje z klasami początkowymi, również metodą Montessori. Jest bardzo ciepłą i wspaniałą osobą, cenioną przez rodziców i uwielbianą przez uczniów. Dla młodych nauczycieli z naszej szkoły jest mentorem, z którego biorą przykład i na którego zawsze mogą liczyć. Przez wiele lat była koordynatorem regionalnym akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziś również bardzo ją wspiera - mówi Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.

Kilka dni temu, w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której nauczyciele odebrali medale. Ich pracę i zaangażowanie w rozwój młodych ludzi chwalił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 - Wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil. Łzawym wzrokiem nieraz będzie patrzeć na walkę anioła z szatanem, gdzie biały anioł triumf odnosi -  powiedział wojewoda, przywołując słowa Janusza Korczaka. - Bardzo serdecznie państwu gratuluję. Życzę dalszego, znakomitego rozwoju oraz czerpania satysfakcji tej bezpośrednio zawodowej, ale również osobistej, mierzonej sukcesami waszych podopiecznych.

Najczęściej czytane