• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:33

Ochronią przed słońcem

Napisane przez 

/ Artykuł sponsorowany /

Rolety dzień noc - nowoczesna metoda ochrony przed słońcem

Promienie słoneczne wpadające do mieszkania kojarzą się najczęściej bardzo pozytywnie. Da się to odczuć szczególnie zimą i w okresach przejściowych, gdy niejednokrotnie tęskni się za bezchmurnym niebem. Jednak latem nadmiar promieniowania UV jest szkodliwy, dlatego warto się przed nim dodatkowo zabezpieczyć, również we wnętrzu własnego domu.

Roleta dzień i noc

Co zrobić, gdy pomieszczenie ma być naturalnie doświetlone, mieszkańcy pragną intymności, a zawieszenie firan i karniszy nie daje najlepszego rezultatu stylistycznego? Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z rolet typu dzień noc, będących jedną z podstawowych opcji dostępnych u producenta tego typu rozwiązań, firmie Karnix. Pełna oferta jest zaprezentowana na stronie www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html i warto się z nią zapoznać, bowiem ilość dostępnych konfiguracji kolorystycznych i technicznych jest ogromna. Dzięki temu roletę można dopasować niemal do każdej ramy okiennej oraz do charakteru już istniejącego wnętrza.

Budowa rolet dzień noc

Konstrukcja rolet dzień noc bazuje na bardzo prostym mechanizmie i odpowiednio spreparowanej tkaninie. Jest ona szyta z dwóch rodzajów materiału, układanych naprzemiennie i tworzących najczęściej układ pasów o stałej szerokości. Jeden z nich jest półprzezroczysty, a drugi zaciemniający. Użytkownik, manipulując koralikowym sznurkiem, może tak ustawić paski, aby dwa transparentne nachodziły na siebie, wpuszczając tym samym do pomieszczenia światło z zewnątrz. Druga konfiguracja zakłada wykorzystanie zaciemniającej tkaniny, dzięki czemu uzyskany zostaje efekt podobny do tego, który daje jednolity materiał. Roletę można też całkowicie podnieść i schować w kasecie, odsłaniając tym samym całość przeszklenia.

Zalety i wady rolet dzień noc

Pełne kompendium wiedzy dotyczące plusów i minusów wynikających z korzystania z tego systemu można odnaleźć w artykule Rolety dzień noc — odkryj zalety i wady tego rozwiązania. Jako podsumowanie tego pojedynku żaluzji, firan i jednobarwnych rolet z opcją dzień noc, można podać kilka istotnych wniosków. Przede wszystkim zastosowanie takiej formy zaciemnienia ma charakter uniwersalny, ale nie specjalistyczny. Materiał typu blackout, czyli zupełnie nieprzepuszczający światła, będzie lepszym pomysłem np. do pomieszczenia, w którym znajduje się projektor. Biorąc pod uwagę design, czasem ciekawsze stylistycznie okażą się rolety rzymskie albo jednolite z wykorzystaniem tkaniny z przyciągającym spojrzenia nadrukiem. Jednak w przypadku ochrony pomieszczenia przed promieniowaniem słonecznym system dzień i noc poradzi sobie idealnie, dając najbardziej optymalne efekty, co jest jego zdecydowaną zaletą.

Całkowita rezygnacja z zasłon i osłon okiennych to jeden z najczęściej prezentowanych obecnie trendów w aranżacji wnętrz. Projektanci jednak bardzo często nie biorą pod uwagę dodatkowych aspektów, takich jak chociażby wspomniany brak ochrony przed promieniowaniem UV, a także możliwość czasowego zmniejszenia silnego nasłonecznienia, np. w południowej części domu. W takim przypadku warto zainwestować w rolety dzień i noc, które w sposób dyskretny mogą odegrać bardzo pomocną rolę.

Najczęściej czytane