• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 13 styczeń 2020 12:19

Debiut w Teatrze Telewizji

Napisała 
Debiut w Teatrze Telewizji fot. Sylwia Penc / TVP

Pierwsze aktorskie kroki stawiała w Teatrze Puk-Puk, działającym w Miejskim Ośrodku Kultury. Później były szkolne etiudy, krótkometrażowy film „Wyłączamy telefony”, serial „Korona królów” i wreszcie występ na teatralnych deskach. Nietypowy, bo w blasku kamer i pokazany w telewizji. Świdniczanka Paulina Kondrak zadebiutuje dziś w spektaklu „Igraszki z diabłem” w reżyserii Artura „Barona” Więcka. Widowisko będzie można obejrzeć o godz. 21.00, w Teatrze Telewizji, na antenie TVP 1.

Sztuka oparta jest na utworze scenicznym czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy. Jej bohaterem jest żołnierz Marcin Kabat, który po latach służby powraca w rodzinne strony. Podczas wędrówki spotyka go niesamowita przygoda, w którą obok pyskatej Kasi (w tej roli Paulina Kondrak) i naiwnej królewny Disperandy, rozbójnika i pustelnika, wplącze się także niebo i piekło.

„Igraszki z diabłem” to sztuka, która wielokrotnie wracała na deski polskiego teatru. Jej premiera miała miejsce 13 października 1948 roku w Łodzi, w Państwowym Teatrze Wojska Polskiego. Wówczas spektakl wyreżyserował Leon Schiller. Szersza publiczność doskonale pamięta natomiast wersję w reżyserii Tadeusza Lisa, którą w 1979 roku pokazał Teatr Telewizji. Dziś, po 41 latach znów zagości na srebrnym ekranie.

Obok utalentowanej świdniczanki, w nowej adaptacji wystapią: Anna Dymna, Michał Majnicz, Tomasz Schimscheiner, Monika Frajczyk, Jerzy Trela, Roman Gancarczyk, Grzegorz Milczarek, Marian Dziędziel, Krzysztof Zawadzki, Radosław Krzyżowski, Maciej Musiał, Dariusz Gnatowski oraz Krzysztof Globisz.  

- Serdecznie zapraszam do oglądania. To była piękna przygoda w towarzystwie wybitnych aktorów i twórców - zachęca Paulina Kondrak.

Najczęściej czytane