• Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
niedziela, 08 grudzień 2019 13:02

Mikołajkowy bieg (foto+film)

Napisane przez 

Ponad 650 osób wzięło udział w VI Charytatywnym Biegu Mikołajkowym i Marszu Nordic Walking, które w niedzielny poranek wystartowały sprzed budynku Centrum Kultury. Mikołaje, śnieżynki, renifery, elfy, bałwanki, diabełki, zakonnice, a nawet ufoludek, bo takie osobistości stawiły się na starcie, mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, przebiegającą głównymi ulicami Świdnika. Dochód z imprezy, zorganizowanej przez stowarzyszenie Biegający Świdnik, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Rozwoju Sportu, przeznaczono na pomoc dla Martynki Kiryluk i Pawełka Łagowskiego.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji nie zabrakło wspólnej rozgrzewki i zumby, którą poprowadziła Akademia Tańca Pleskot. Na wzmocnienie były gorące napoje, pyszne zupy i słodkie co nie co. Uczestnikom kibicowali bliscy i przyjaciele oraz mieszkańcy Świdnika, którzy również mogli wspomóc Martynkę i Pawełka, wrzucając pieniądze do puszek lub kupując na kiermaszu fanty i pyszne ciasta.

Zakończenie imprezy odbyło się w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej MOK. Wolontariusze odebrali pamiątkowe medale i drobne upominki. Rozstrzygnięto również konkurs na najciekawsze przebranie. W tym roku na podium stanęli: I miejsce Królowa Śniegu z Kajem, II Bombka, III Elegancik w garniturze w bałwanki. Nagrodzono także najliczniejsze drużyny: I miejsce Crossfit Z16 Lublin (38 osób), II Największa Armia Świata Lublin (25 osób), III DSS Orlęta Dęblin (19 osób) i #NoLimits Lublin (19 osób).

Puchary z rąk wiceburmistrza Marcina Dmowskiego oraz starosty Łukasza Reszki odebrali też zwycięzcy poszczególnych kategorii biegu i marszu.

- Dziękuję uczestnikom, wolontariuszom oraz organizatorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej imprezy. Zapraszam za rok. Na pewno będzie nas jeszcze więcej. Do zobaczenia! – mówił Jacek Gawroński, prezes Biegającego Świdnika.

aw

______________________

Wyniki bieg:

Kategoria open: I miejsce Ewa Furmanik (Chełm Biega), II Justyna Jagiełło (Chełm Biega), III Róża Bidas (Crossfit Z16 Lublin)

Kategoria open: I miejsce Artur Jendrych ( Biegający Świdnik), II Paweł Mazurek (NKS Zryw Lublin), III Szymon Marosz (KKB MOSiR Krosno)

Kategoria open (Puchar Powiatu): I miejsce Anna Psuja (Biegający Świdnik), II Joanna Wnęk (OFR Benefit Systems Warszawa), III Lena Rorat (Chełm Biega)

Kategoria open (Puchar Powiatu): I miejsce Artur Jendrych (Biegający Świdnik), II Jacek Cichorz (Bystrzejowice Drugie), III Karol Wójcik (Biegający Świdnik)

 

Wyniki marsz:

Kategoria open: I miejsce Agata Tuzimek (Kurów), II Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz (Annopol), III Joanna Sekuła (Świdnik)

Kategoria open: I miejsce Ludwik Kawalec (Świdnik), II Andrzej Śliwa (Łęczna), III Adam Zbiciak

Kategoria open (Puchar Powiatu): I miejsce Joanna Sekuła (Świdnik), II Anna Dąbska, III Gabriela Kowalska (Świdnik)

Kategoria open (Puchar Powiatu): I miejsce Ludwik Kawalec (Świdnik), II Tomasz Świrszcz

Najczęściej czytane