• Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
poniedziałek, 02 grudzień 2019 12:58

Pomoc nie ustaje

Napisane przez 

Świdnicka pomoc po raz kolejny dotarła do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Tym razem dary trafiły do Solecznik, Solecznik Małych i Butrymowiczów. Przeważała odzież, ale była też żywność i wyczekiwane z utęsknieniem gry planszowe dla świetlicy.

- Odwiedziliśmy również kilka rodzin, głównie dzieci, które przebywały na wakacjach w Świdniku. Niestety, ich trudna sytuacja nie uległa poprawie. Dla niektórych wymiana drzwi wejściowych do domu jest dużym szczęściem i ważnym wydarzeniem. Nasza wizyta była zaskoczeniem, ponieważ zapowiadaliśmy swój przyjazd, ale nie określiliśmy terminu. Stąd łzy radości i gorące powitania - mówi Anna Broda, inicjatorka akcji.

Grupę ze Świdnika przyjął Zdzisław Palewicz, mer Solecznik: - Dziękuję za waszą owocną pracę, za przekazane dary. Robię to w imieniu rodzin, które ogarniacie swoim ciepłem i sercem. Odwdzięczą się zmówieniem za was pacierza. Wspólnie zostaniemy wzmocnieni Duchem Świętym. Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich, którzy przyłączyli się do waszej pomocy. Czekamy na was zawsze, jesteście tu u siebie w domu.

Tuż po powrocie rozpoczęła się kolejna zbiórka, już przedświąteczna. Organizatorzy podkreślają, że tym razem proszą wyłącznie o żywność i ewentualnie puzzle lub gry planszowe dla dzieci. Można je przynosić, do 15 grudnia, do siedziby Stowarzyszenia Akademia Uśmiechu przy ul. Kosynierów 16. Paczki przyjmą również Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury. Pieniądze można wpłacać na konto: Stowarzyszenie Akademia Uśmiechu 38 1020 3176 0000 5802 0256 5075. W tytule umieszczamy - darowizna Soleczniki.

jmr

Najczęściej czytane