• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 29 listopad 2019 11:14

Park Avia z najemcami

Napisał 

Po licytacji udało się wyłonić tych, którzy poprowadzą restaurację i jeden punkt handlowy. Na trzeci lokal chętny się nie znalazł. Przedstawiciele ratusza ogłoszą jeszcze jeden przetarg na wynajem, ale mają również swoje pomysły na zagospodarowanie pomieszczenia.

- Zależy nam, żeby od chwili oddania obiektów do użytku, zaczęły działać również punkty komercyjne. Są ważnym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej obiektu – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Część komercyjna ma powierzchnię ok. 250 mkw. Składają się na nią trzy lokale. W największym, o powierzchni 118,5 mkw., zostały zaplanowane usługi gastronomiczne. W drugim lokalu (95,4 mkw.) i trzecim (36,4 mkw.) można prowadzić działalność handlową i usługową, ale związaną z charakterem całego kompleksu.

Już w czwartek zostały rozstrzygnięte przetargi na dwa pomieszczenia. W trakcie licytacji zwyciężyli ci, którzy zaoferowali najwyższą cenę czynszu. Najemca lokalu z przeznaczeniem na restaurację będzie płacił 36 zł za mkw. Natomiast stawka za najmniejsze pomieszczenie została ustalona na 30 zł za mkw. Nie znalazł się chętny na średni lokal.

- W styczniu ogłosimy jeszcze jeden przetarg. Naszym zdaniem na powierzchni ponad 90 mkw. można poprowadzić choćby minisiłownię, bawialnię dla dzieci czy gabinet odnowy. Pomysłów jest mnóstwo. My również mamy swoje i jeśli nie znajdzie się najemca, pomieszczenie zagospodarują miejskie instytucje – mówi zastępca burmistrza.

Aranżacja lokali będzie należała do najemców. Budowa kompleksu Park Avia zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Po zakończeniu części inwestycyjnej, obiekt przejdzie odbiory techniczne. Dopiero po zamknięciu tego etapu zostanie oddany do użytku.

– Zakładamy, że otwarcie kompleksu nastąpi w drugim kwartale przyszłego roku – mówi Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane