Statuetka dla The Backstage - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 28 listopad 2019 11:18

Statuetka dla The Backstage

Napisała 
Statuetka dla The Backstage fot. Przegląd Muzyki Różnej „Staś”

Mateusz Kulczyński, Jakub Kawalerski, Michał Bednarz i Michał Andrzejewski, czyli  The Backstage, mogą dopisać do swoich osiągnięć kolejny sukces. Tym razem zespół zdominował Przegląd Muzyki Różnej „Staś” w Lublinie, którego laureatem jest, między innymi Kortez.

Dla kapeli było to drugie podejście do wydarzenia. Publiczność „Stasia” mogła podziwiać ich muzyczny kunszt już w ubiegłym roku. Wówczas jednak nagroda powędrowała do Stream of Silence. Tym razem jurorzy: Grzegorz Kotyłło i Andrzej Bronisz z Tipsy Train, Skubas oraz Maciek i Paweł z duetu Kacperczyk, zdecydowali się przyznać główną nagrodę - sesję nagraniową autorskiego singla, świdnickiej kapeli.

- Emocje po niedzieli jeszcze nie opadły. W tym roku, w przeglądzie wzięło udział 6 zespołów. Poprzeczka była bardzo wysoko zawieszona. Kompletnie nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw - przyznają chłopcy.

Podczas konkursu grupa zaprezentowała własny repertuar. Zagrała utwory: „Wszystko mi jedno”, „Szkło” i „Czarną koszulę”.

- Wszystkie trzy kawałki są nowe. To była ich premiera - dodają członkowie The Backstage.  

Przed młodymi artystami pracowity miesiąc. Kapela skupia się na pisaniu nowego materiału, by w przyszłym roku podejść do wydania drugiego albumu.