• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
czwartek, 28 listopad 2019 09:57

Poćwiczą „pod chmurką”

Napisała 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nowym placu zabaw, dostosowanym do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchowymi (ZOBACZ: Zabawa bez barier). Teraz miejsce rekreacji otrzymają również dorośli świdniczanie. Na skwerze przy ul. Racławickiej 31A, za budynkiem Urzędu Miasta, powstaje plac do ćwiczeń z niezbędną infrastrukturą, ciągami pieszymi oraz urządzeniami siłowni zewnętrznej.

Projekt jest pokłosiem ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wówczas głos oddały na niego 393 osoby. W miniparku za ratuszem zlokalizowano siłownię wyposażoną w podwójne stanowiska treningowe. Zamontowano, m.in., biegacz, orbiterek, wioślarz i jeździec, które umożliwią rozwój oraz stymulację wszystkich kluczowych mięśni ciała. To nie jedyna siłownia „pod chmurką” w Świdniku. Podobne można znaleźć również na ul. Klonowej i Spadochroniarzy, skwerze im. Zyty Gilowskiej, przy sądzie czy na terenie nowo otwartego parku przy al. Lotników Polskich.

Aktywność x 5

W ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego przygotowane zostały także strefy aktywnego seniora. Na pomysł ich stworzenia zagłosowało 418 mieszkańców. W ramach projektu montowane są urządzenia do rehabilitacji dla osób w podeszłym wieku. Znajdziemy je w pięciu miejscach: na skwerze im. prof. Zyty Gilowskiej, przy Hali Targowej i targu, fontannie, Sądzie Rejonowym oraz w Ogrodzie Różanym obok szpitala. Na terenie każdej z lokalizacji pojawi się zestaw składający się z ławeczki dwuosobowej i dwóch rowerków. Sprzęty będą dostosowane do potrzeb osób starszych, dzięki czemu, podczas korzystania z nich, nie nadwyrężą mięśni czy stawów.

Najczęściej czytane