• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 08 listopad 2019 11:00

Szukają najemców

Napisał 

Na 250 mkw. mają działać trzy lokale komercyjne. Największy będzie przeznaczony pod gastronomię. W pozostałych dwóch można prowadzić działalność handlową lub inną, ale o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Czynsz za wynajem wszystkich pomieszczeń nie może być niższy niż 20 zł za mkw.

Budowa obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej zakończy się w lutym przyszłego roku. Na razie nic nie wskazuje, żeby ten termin był zagrożony.

- Na budowie nie ma opóźnień. Liczymy, że wszystko uda się zakończyć o czasie - mówiła kilka tygodni temu Anna Szczęsna, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miasta.

Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, nie oznacza to, że baseny od razu zostaną udostępnione mieszkańcom.

- Zaznaczam, że to termin zakończenia realizacji inwestycji. Nie jest on tożsamy z datą otwarcia obiektów - dodała A. Szczęsna. - Zanim Park Avia zostanie udostępniony świdniczanom, przejdzie jeszcze niezbędne odbiory techniczne.

W budynku zostaną zlokalizowane trzy baseny z atrakcjami wodnymi dla młodszych i starszych. W kompleksie będzie można korzystać również z dwóch saun i strefy spa. Uzupełnieniem pływalni będzie część komercyjna o powierzchni ok. 250 mkw. Składają się na nią trzy lokale. Władze miejskie właśnie rozpoczęły poszukiwania najemców.

- Przetarg został ogłoszony. Czekamy na chętnych. 18 listopada zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli obejrzeć pomieszczenia - tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Największe z nich, o powierzchni 118,5 mkw. jest przeznaczone pod usługi gastronomiczne. Zostało podzielone na trzy części: salę konsumpcyjną, zaplecze i miejsce wydawania posiłków na zewnątrz. Drugi lokal, o powierzchni 95,4 mkw. składa się z jednego pomieszczenia, które można podzielić na dwa mniejsze. Ostatni ma powierzchnię 36,4 mkw. W obu można prowadzić usługi związane ze sportem i rekreacją, a także działalność handlową. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wynajęcie lokali, będą musieli na swój koszt przystosować je do planowanej działalności.

Rozstrzygnięcie przetargu zostało zaplanowane na 28 listopada. Przed przystąpieniem do niego, przedsiębiorcy muszą wpłacić wadium. W przypadku najmniejszego lokalu to 145 zł, średniego 380 zł, a największego 470 zł. Cena wywoławcza najmu została ustalona na 20 zł za mkw. Umowy zostaną podpisane na 20 lat.

Pływalnia „pod dachem” będzie czynna cały rok. Dodatkowo, w sezonie letnim, będzie można korzystać z zewnętrznego parku wodnego, kompleksu boisk i parku rekreacyjnego.

Najczęściej czytane