• Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
środa, 06 listopad 2019 10:17

„Dobry start” na finiszu

Napisała 

Dobiega końca przyjmowanie wniosków o świadczenia z rządowego programu „Dobry start 300+”. O jednorazowe wsparcie dla uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 20 lat, mogą ubiegać się wszystkie rodziny, niezależnie od osiąganego dochodu. Nieco dłużej, bo do 24. roku życia, fundusze będą wypłacane osobom niepełnosprawnym.

„Dobry start” to program wspierający uczniów. Raz do roku, każdy otrzymuje jednorazowo 300 zł na zakup szkolnej wyprawki. Wnioski, w formie papierowej lub elektronicznej, przyjmowane są od 1 lipca. Ostatnie mogą wpłynąć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do 30 listopada. Do tej pory świdnicki MOPS otrzymał ich 2941.

- Zdecydowana większość, bo 2093, to wnioski elektroniczne. Są proste do wypełnienia, dlatego mieszkańcy chętnie korzystają z takiego sposobu ich składania - mówi Andrzej Mańka, kierownik MOPS. - Do tej pory, w ramach programu wydatkowaliśmy 1 178 400 zł. Oznacza to, że pieniądze otrzymało 3928 dzieci. Pamiętajmy, że rodzice czasami wnioskują o wsparcie nie dla jednego, a dla kilkorga uczniów.

Świadczenia wypłacane są na bieżąco. Osoby, które z jakiegoś powodu jeszcze nie starały się o wsparcie na szkolną wyprawkę, na pewno mogą liczyć na szybkie otrzymanie pieniędzy.

- Właśnie rozpatrujemy trzy wnioski, które wpłynęły do nas w ostatnich dniach. Wkrótce i do tych rodzin popłyną pieniądze - dodaje A. Mańka.

O pieniądze z rządowego programu mogą ubiegać się rodzice lub opiekunowie prawni uczniów, rodzic zastępczy, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Świadczenie nie przysługuje na najmłodszych uczęszczających do przedszkola oraz do „zerówki”. Wnioski on-line można składać przez stronę www.empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. W Świdniku dokumenty, w formie tradycyjnej, przyjmowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Najczęściej czytane