• rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
wtorek, 08 październik 2019 13:29

Stworzyli żywy herb miasta

Napisał 

Najmłodsi świdniczanie również świętują urodziny naszego miasta. Dziś na placu Konstytucji 3 maja utworzyli wielką literę „S”, trzymając w rękach kartki w barwach Świdnika. Dzieciom towarzyszyli również przedstawiciele władz miasta i powiatu. Ich wyczyn został uwieczniony i niedługo trafi na okolicznościowe pocztówki.

- To bardzo fajna zabawa. Też bym chciała taką zorganizować na moje urodziny - mówiła 5-letnia Basia.

- Najpierw ustawiliśmy się w rzędzie, potem kucnęliśmy i skakaliśmy do góry z kartkami nad głowami. Krzyczeliśmy też „Świdnik to my” - opowiadała 6-letnia Marysia.

Dzisiejsze wydarzenie zorganizowali pracownicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

- W ramach obchodów 65-lecia miasta organizujemy wiele wydarzeń. Zaczęliśmy flash mobem z udziałem dzieci ze świdnickich szkół i przedszkoli. Ułożyliśmy herb Świdnika, który został sfotografowany z góry przez Jacka Sima. Samolot zapewnił Aeroklub Świdnicki. Pilotował go Krzysztof Janusz. Zdjęcie zostanie wydane w formie widokówki - mówił Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Placówka przygotowała również okolicznościowy stempel. Będzie można oznaczyć nim swoje materiały już dziś, podczas wernisażu wystawy „Świdnik moje miasto osobiste”. Ekspozycja zostanie otwarta o godzinie 17.00. Znajdą się na niej pamiątkowe medale związane ze Świdnikiem.

- Będzie ich około pięćdziesięciu, od najstarszego „Lenin i jego dzieło” do najnowszego, z 2017 roku. Wystawę przygotował reaktywowany właśnie Klub Kolekcjonera - dodał P. Jankowski.

Wystawie będzie towarzyszył pokaz fotografii. Zdjęcia zostały pogrupowane dekadami. Można na nich zobaczyć jak przez lata zmieniał się Świdnik.

Najczęściej czytane