• Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • rodzinka
wtorek, 08 październik 2019 09:30

Żłobki w zespole

Napisał 

Zamiast dwóch oddzielnych placówek dla maluchów, jeden zespół. Dzięki takiemu połączeniu, świdnickimi żłobkami będzie łatwiej zarządzać, a ich utrzymanie ma być tańsze. Wcześniej w podobny sposób zostały utworzone dwa zespoły skupiające cztery przedszkola.

Jeszcze kilka lat temu działały jako oddziały w dwóch przedszkolach. Później zostały przekształcone w samodzielne placówki. W obu żłobkach opiekę znalazło łącznie 67 maluchów w wieku do trzech lat. Pracuje w nich 19 osób. Kilkanaście dni temu radni zdecydowali o utworzeniu zespołu, który skupi obie placówki. Swoją siedzibę ma mieć przy ul. Środkowej 2, czyli w miejscu, gdzie dotąd działał Miejski Żłobek nr 1. Nie oznacza to jednak przeniesienia do nowej lokalizacji maluchów z ul. Okulickiego, czyli z Miejskiego Żłobka nr 2. Placówka nadal będzie działała w dotychczasowym miejscu.

Jak uzasadniają przedstawiciele ratusza, powołanie zespołu ma inny cel. „Połączenie dwóch małych żłobków w zespół, stworzy lepsze warunki do zarządzania nimi oraz zwiększy szanse wykorzystania przez dyrektorów zasobów kadrowych, jak i lokalowych” - można przeczytać w uzasadnieniu uchwały.

Zmiany mają dać również oszczędności. Nie będą one jednak wynikać ze zmniejszenia liczby etatów, ale z możliwości negocjacji cen przy zakupie pomocy do obu placówek i zamówieniu wyżywienia dla dzieci.

W maju podobna reorganizacja została zatwierdzona w czterech miejskich przedszkolach. Radni powołali wówczas Zespół Przedszkoli nr 1 (w jego skład weszły Przedszkola nr 2 i 3) oraz Zespół Przedszkoli nr 2 (tworzą go Przedszkola nr 4 i 6). Podobnie jak w przypadku żłobków, zmiany nie odbiły się na likwidacji etatów.

- To wyłącznie kwestie organizacyjne, które pozwolą nam zaoszczędzić na zamówieniach, remontach oraz lepiej wykorzystać kadrę - tłumaczyła wówczas Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Najczęściej czytane