• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
poniedziałek, 07 październik 2019 09:04

Boiska w miejsce strzelnicy

Napisał 

Prace na dawnej strzelnicy już trwają. Przy sprzyjającej pogodzie, w ciągu miesiąca, teren zostanie uprzątnięty i przygotowany pod urządzenie dwóch boisk. Skorzystają z nich młodsi i starsi zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Avia.

Piłka nożna staje się coraz bardziej popularna wśród młodych świdniczan. Podopieczni MKS Avia korzystają z boiska ze sztuczną nawierzchnią, wchodzącego w skład miejskiego stadionu i obiektów przyszkolnych. Problem jednak w tym, że młodzi zawodnicy powinni również ćwiczyć na naturalnej trawie.

- Mamy w tej chwili 14 piłkarskich grup młodzieżowych, które trenują tylko na boisku ze sztuczną nawierzchnią, choć mecze grają na obiektach z naturalną murawą - tłumaczył Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. - Na boisku pełnowymiarowym prowadzimy tylko rozgrywki i część treningów pierwszej drużyny.

Zawodnicy z podstawowego składu mają do dyspozycji naturalną murawę tylko dwa razy w tygodniu. W pozostałe dni, podobnie jak młodzieżowcy, ćwiczą na sztucznej. Pojawił się więc pomysł zagospodarowania działki znajdującej się tuż obok stadionu. Chodzi o dawną strzelnicę. Przedstawiciele ratusza dali zielone światło.

- Teren nie był wykorzystywany, dlatego lokalizacja na nim boisk to dobry pomysł. W tej chwili trwają prace, których celem jest uporządkowanie działki - mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zajmuje się nimi Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

- Jest to duży teren, o powierzchni około 3 tys. mkw., jednak mocno zdegradowany. Z jednej strony problemem jest infrastruktura dawnej strzelnicy, czyli betonowe zapory i wysokie nasypy, a z drugiej bardzo duże zakrzaczenie działki - tłumaczy Jerzy Irsak, prezes PK Pegimek. - Naszym zadaniem jest jej uprzątnięcie. W tej chwili jesteśmy na etapie usuwania krzaków, korzeni oraz elementów betonowych. Przy sprzyjającej pogodzie prace potrwają około miesiąc. Po ich zakończeniu oddamy czysty i wyrównany teren, gotowy do urządzenia na nim boisk.

Nowe obiekty będą najprawdopodobniej oddane w przyszłym sezonie. Przedstawiciele ratusza przewidują, że będą to boiska wykorzystywane tylko w ciągu dnia. W planach nie ma więc montażu na nich oświetlenia.

Władze miejskie zastanawiają się również nad budową strzelnicy, ale w innym miejscu.

- Wcześniej musimy jednak znaleźć odpowiednią działkę. Spróbujemy też sięgnąć po rządowe fundusze na organizację tego typu obiektów - mówi zastępca burmistrza.

Najczęściej czytane