• Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Repertuar
wtorek, 17 wrzesień 2019 10:17

I śmigłowiec, i motocykl

Napisane przez 

Wizytówką miasta powinien być śmigłowiec czy wu­eska? Dyskusja na temat nowych witaczy rozgrzała miesz­kańców. Być może jednak w ogóle nie trzeba będzie się spierać, bo na rogatkach znajdą się oba symbole Świdnika.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o pięciu nowych witaczach, które staną przy ulicach wjazdowych do miasta (ZOBACZ: Witacze zmienią wygląd). Władze szukają firmy, która przygotuje projekt, wykona i ustawi instalacje. Pomysł i koncepcja ich wyglądu są gotowe. Magistrat myśli o wykorzystaniu modelu jednego ze śmigłowców produkowanych w świdnickich zakładach.

Wśród świdniczan rozgorzała dyskusja. Część internautów podkreślała, że na witaczach powinny znaleźć się śmigłowce polskiej konstrukcji np. SW-4, a nie produkowane na radzie­ckiej licencji.

- Zgrabniejszy i ładniejszy - napisał jeden z komentatorów na Facebo­oku.

Swoją propozycję przedstawił też, w oficjalnej interpelacji, radny miej­ski Grzegorz Doroba. Przypomniał, że w Świdniku powstało ponad 2 miliony motocykli WSK. Dlatego le­gendarna wueska zasługuje, żeby znaleźć się na witaczach jako zna­komita promocja miasta.

- Jest to ostatni moment, aby umieś­cić ten niepowtarzalny symbol przy drogach wjazdowych do naszego miasta i podkreślić na­szą wyjątkowość - argumentuje Grzegorz Doroba.

- Cieszę się, że nasz pomysł spotkał się z odzewem. Liczyłem na pod­powiedzi i komentarze. Oczywi­ście możliwe jest wykorzystanie na witaczach obu symboli Świdnika: śmigłowca i wueski - mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Nowe witacze mają nie tylko od­woływać się do pięknych tradycji Świdnika.

- Chcemy, żeby były też nowoczesne w formie i wyglądzie - podkreśla M. Dmowski.

rp

Najczęściej czytane