• Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:22

Seniorska twórczość

Napisała 

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” - te słowa Benjamina Franklina wzięli sobie do serca nieco starsi mieszkańcy naszego miasta i przystąpili do organizowania ciekawych wydarzeń. Jednym z nich był Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów, na który w niedzielę, do muszli koncertowej, zaprosili świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

- To, co państwo dzisiaj prezentujecie jest wyrazem waszego życiowego doświadczenia i wrażliwości artystycznej. Serdecznie dziękujemy za otwartość w dzieleniu się dokonaniami twórczymi i przełamywanie tremy, która niewątpliwie towarzyszy każdemu twórcy - zwrócił się do uczestników przeglądu Radosław Brzózka, członek zarządu Powiatu Świdnickiego.

Na scenie wystąpili: chór Arion pod batutą Magdaleny Celińskiej, zespół śpiewaczy „Druga młodość” z Trawnik, Klub Seniora z Rybczewic, chór Tercja pod batutą Bogdana Lipińskiego i zespół śpiewaczy Klubu Seniora „Spokojna Przystań”. Można było również podziwiać prace rękodzielnicze: Stanisława Ostańskiego, Tadeusza Wikiry i Ireny Baran z Rybczewic, grupy rękodzieła działającej przy SDK w Świdniku, Krystyny Kulik z PZERiI, Moniki Rybak z zagrody edukacyjnej „Zielona Babka” z Minkowic, seniorów z MCUS i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdniku.

Dla chętnych nie brakowało waty cukrowej, popcornu i jabłek. Można także było zmierzyć ciśnienie.

- Nasi seniorzy mieli już okazję uczestniczyć w warsztatach filcowania i w sesji fotograficznej, której efekty będzie można podziwiać od 30 września, na wystawie w holu kina Lot. Przygotowują również spektakl. Będzie go można obejrzeć 1 października, o godz. 11.00, w Miejskim Ośrodku Kultury. Już dzisiaj zachęcamy do wspólnej zabawy, a wszystkim seniorom życzymy zdrowia, długich lat życia, wszelkiej pomyślności oraz rozwijania swoich talentów i pasji - mówią Anna Stachyra, przewodnicząca świdnickiego PZERiI i Beata Portka, kierownik MCUS.

Patronat honorowy nad niedzielną imprezą, którą zorganizowano w ramach obchodów Świdnickich Dni Seniora, sprawowali starosta Łukasz Reszka i burmistrz Waldemar Jakson. Wsparli ją: Jarosław Ciepłowski i Zrzeszenie Producentów Owoców Stryjno Sad.

aw

Najczęściej czytane