• Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 10 wrzesień 2019 09:00

Park pełen atrakcji

Napisał 

Teren między al. Lotników Polskich, ul. Strażacką i Fabryczną właśnie przechodzi ogromną zmianę. Na terenie dawnych obiektów Avii powstaje zespół nowoczesnych  basenów zewnętrznych i pływalni pod dachem. Dodatkowo, kompleks zostanie wyposażony w boiska zewnętrzne do piłki siatkowej, plażowej, nożnej, wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej oraz do koszykówki ulicznej.

Na tym jednak nie koniec. Nie do poznania zmieni się również zielony park, otaczający obiekty. Jego przebudowa będzie sfinansowana z funduszy unijnych w ramach projektu Zielony LOF. Obok Świdnika, przystąpiło do niego również kilka innych samorządów zlokalizowanych wokół Lublina. W sumie do naszego miasta napłynie ponad 6-milionowa dotacja. Pieniądze są przeznaczone na budowę czterech zielonych enklaw. Jedna, przy al. Lotników Polskich za stacją paliw, jest już na ukończeniu. Kompleksy rekreacyjne powstaną jeszcze między osiedlami Brzeziny I i II oraz na dawnym wysypisku śmieci przy ul. Krępieckiej. Wszystkie mają być gotowe do końca przyszłego roku.

W tym tygodniu przedstawiciele ratusza otworzyli oferty na budowę parku przy ul. Fabrycznej.

- Wpłynęło do nas pięć ofert. W tej chwili są analizowane - mówi Karol Łukasik, z Urzędu Miasta. Inwestycja została wyceniona na ponad 4,1 mln zł. Natomiast złożone propozycje opiewają na kwoty od 3,2 mln zł do ponad 6 mln zł. Zwycięzca przetargu będzie miał 12 miesięcy na stworzenie zielonej oazy, w której znajdzie się również mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych świdniczan.

Wśród drzew będą zlokalizowane alejki o zróżnicowanej nawierzchni, ławki i oświetlenie. W parku zostanie wybudowana także tężnia solankowa, park linowy, plac zabaw dla dzieci, piknikowy, sprawnościowy, ścianka do boulderingu i teren rehabilitacyjno - rekreacyjny z siłownią zewnętrzną. Na terenie parku powstaną też zdroje z wodą pitną oraz toaleta publiczna.

Najczęściej czytane