• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
czwartek, 29 sierpień 2019 12:13

Będzie gdzie grillować?

Napisane przez 

Miejsca w plenerze, w których legalnie można wypić piwo i zrobić grilla powstają w coraz większej ilości miast i stają się bardzo popularne. Jest szansa, że taki zakątek zostanie wy­znaczony również w Świdniku.

W powstającym parku przy al. Lotni­ków Polskich zamontowane zostaną kamery monitoringu miejskiego. W ten sposób władze miasta chcą za­pobiec dewastacji świeżo urządzo­nej zieleni i nowych ławek. Mimo, że inwestycja nie jest jeszcze ukończo­na, elementy małej architektury już zostały zniszczone przez wandali.

Po naszym tekście rozgorzała dysku­sja. Czytelnicy nie usprawiedliwiali aktów wandalizmu, ale zwracali uwagę, że na terenie Świdnika „przy­dałoby się miejsce, gdzie naprawdę spokojnie można by sobie wypić piwko z kolegą czy koleżanką” - na­pisał jeden z internautów.

Rzeczywiście, radni miejscy mogą wyznaczyć punkty, w których nie będzie obowiązywał zakaz spoży­wania alkoholu w miejscach pub­licznych. Tak zrobili, m.in. rajcy z Warszawy (Bulwary Nadwiślańskie)czy Wadowic. We Wrocławiu wyzna­czona strefa ma specjalne oznako­wanie i urządzenia (paleniska, ławki, stoliki, kosze na śmieci).

Okazuje się, że takie miejsca mogą pojawić się również w Świdniku.

- Rozważymy takie rozwiązanie. Oczywiście trzeba poszukać odpo­wiedniej lokalizacji dla miejsc do grillowania - mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. - W grę wchodzą te­reny zielone, np. na Brzezinach lub w planowanych przez magistrat parkach.

Już wcześniej pojawił się pomysł, żeby miejsca piknikowe urządzić również na dużym trawniku przy siedzibie Urzędu Miasta. Na razie jednak żadne decyzje nie zapadły.

rp

Najczęściej czytane