• Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
piątek, 09 sierpień 2019 14:08

Na Adampolu coraz bezpieczniej

Napisane przez 

Prace na ul. Traugutta właśnie się rozpoczęły. Trwa budowa brakującego odcinka chodnika. Na jezdni pojawią się też specjalne linie, a przy jednym ze skrzyżowań również lustro. 

Sześć lat temu ul. Traugutta i Wincentego Pola przeszły metamorfozę. Zniszczone drogi zostały pokryte kostką brukową, pojawiły się przy nich również chodniki, latarnie i kanalizacja. W trakcie przygotowań do inwestycji powstał problem z budową drogi dla pieszych przy niewielkim odcinku ul. Traugutta, u zbiegu z ul. Świerkową. Zaprotestował jeden z mieszkańców i chodnik w tym miejscu nie powstał.

- Nie jest to długi odcinek, natomiast droga jest dosyć ruchliwa i piesi wyraźnie odczuwają brak fragmentu chodnika – tłumaczył Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Po kilku latach uda się dokończyć inwestycję. - Budowa właśnie ruszyła - mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. - Oprócz tego, na wniosek mieszkańców, zostanie zamontowane lustro przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Mieliśmy sygnały o ograniczonej widoczności w tym miejscu.

Do ratusza dotarła również prośba o zamontowanie na ulicy progów zwalniających. Miejscem wskazywanym jako wyjątkowo niebezpieczne był odcinek pomiędzy ul. Sienkiewicza i al. Wojska Polskiego, znajdujący się w pobliżu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Urzędnicy tłumaczą, że w tym miejscu progu nie mogą usytuować.

- Znajdowałaby się zbyt blisko skrzyżowania i przejścia dla pieszych - dodawał K. Łukasik.

Rolę progów mają przejąć specjalne pasy malowane farbą grubowarstwową. Wjechanie na nie ze zwiększoną prędkością powoduje w samochodzie drgania i charakterystyczny dźwięk.

- Złożyliśmy już do powiatu wniosek o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu. Zatwierdzenie go, umożliwi nam wykonanie pasów - wyjaśnia K. Łukasik.

kal

 

Najczęściej czytane