• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
czwartek, 08 sierpień 2019 09:36

Warszawa x 11

Napisane przez 
Warszawa x 11 fot. Krzysztof Moczulski / pasazer.com

Od 27 października ruszy nowe, poranne połączenie ze Świdnika do Warszawy realizowane przez linie lotnicze LOT. Będzie obsługiwane 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Dodatkowe przyloty do Portu Lotniczego Lublin będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele.

Połączenia zostały zaplanowane w ten sposób, że wylot z Warszawy do Świdnika będzie się odbywał w godzinach wieczornych, umożliwiając dotarcie do naszego miasta pasażerom przybywającym na lotnisko Chopina z całego świata do późnego popołudnia. Poranne rejsy z Portu Lotniczego Lublin umożliwią natomiast przesiadkę w Warszawie na inne loty. Dotychczas przyloty i wyloty do Warszawy odbywały się jedynie po południu.

Poranne loty zwiększą możliwość planowania podróży z wylotem z PLL. Wraz z istniejącym codziennym popołudniowym rejsem, możliwa będzie podróż pomiędzy Lublinem a ponad 20 miejscami docelowymi w Europie nawet dwa razy dziennie.

- Uruchomienie porannego rejsu przez LOT jest kolejnym krokiem poprawiającym ofertę dla tych pasażerów podróżujących do i z naszego regionu, którzy do tej pory rozpoczynali lub kończyli swoją podróż na lotnisku w Warszawie, dalej podróżując samochodem lub innymi środkami komunikacji. Dobre wyniki rejsu popołudniowego potwierdziły, że wspólnie z PLL LOT jesteśmy w stanie skutecznie zmienić ten ruch na ruch przesiadkowy przez Lotnisko Chopina w Warszawie. Jestem przekonany, że rozbudowana oferta naszego narodowego przewoźnika w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej miasta i regionu, bardzo ważnej dla biznesu, ale też dla pasażerów podróżujących w innych celach - mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

jmr

Najczęściej czytane