• Idzie sobie Grześ...
  • rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 01 lipiec 2019 15:12

Startuje Mieszkanie Plus

Napisane przez 
Startuje Mieszkanie Plus fot. wizualizacja

Świdnicki program Mieszkanie Plus zaczyna nabierać realnych kształtów. Budowa 108 mieszkań na działce przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” ma się rozpocząć w czwartym kwartale tego roku i zakończyć w połowie 2021 roku. Na razie Urząd Miasta uruchomił ankietę dla zainteresowanych ich pozyskaniem. Można ją wypełnić na TEJ STRONIE lub wchodząc w baner po prawej stronie. Jest na to czas do końca sierpnia.

Celem ankiety jest zbadanie oczekiwań rodzin zainteresowanych najmem mieszkania. Pytania dotyczą, między innymi,  preferowanego metrażu, a także rodzaju umowy najmu. Wypełniający mogą wybrać między najmem instytucjonalnym lub wariantem z dojściem do własności. Sondaż zawiera również pytania dotyczące sytuacji materialnej wnioskujących.

- Aktualny projekt zakłada wybudowanie 4 mieszkań 28-metrowych, 46 z 41 mkw., 54 57-metrowych i 4 o powierzchni 71 mkw. Na obecnym etapie przygotowań będziemy mogli to jeszcze, zgodnie z życzeniem aplikujących rodzin,  skorygować - mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Ministerstwo obiecuje, że mieszkania, które powstaną w ramach programu nie będą odbiegały standardem, a nawet przewyższą jakością te, które możemy nabyć na rynku.

- Mogę zagwarantować, że będą zaprojektowane w sposób nowoczesny, zgodnie z najwyższymi wymogami jakościowymi, żeby nikt nie pomyślał, że zamieszka w lokalu gorszym niż taki, jaki można dostać na rynku - zapewnia A. Soboń.

Problemem do rozwiązania jest określenie kryteriów, na podstawie których mieszkania będą przydzielane. Propozycję w tej sprawie, burmistrz Waldemar Jakson przedstawi wkrótce do akceptacji radnym.

- Zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. Mamy ponad 600 podań, w tym ponad 20 procent spoza gminy - tłumaczy W. Jakson.

Jedną z zalet programu są jego założenia finansowe. Czynsze będą objęte comiesięczną, 15-letnią dopłatą, zależną od wielkości mieszkania i liczebności rodziny. Jej wysokość szacuje się w widełkach między 400 a 600 zł. Całość jest finansowana budżetu państwa.

- Działka przy ul. Gen. S. Roweckiego Grota jest już gotowa do przyjęcia ekip budowlanych. Są niezbędne media i droga dojazdowa. Uważam, że gmina wywiązała się ze wszystkich obowiązków wynikających z programu - podkreśla burmistrz Świdnika.

jmr

Najczęściej czytane