Wakacje w przedszkolach - Świdnik - wysokich lotów

środa, 12 czerwiec 2019 08:40

Wakacje w przedszkolach

Napisała 

Pod koniec czerwca w placówkach oświatowych w całej Polsce zabrzmi ostatni dzwonek. Dzieci i młodzież rozpoczną zasłużoną, dwumiesięczną przerwę od nauki. Choć zaczną się wakacje, nie wszyscy będą odpoczywać. W Świdniku tradycyjnie czynne będą przedszkola.

Rodzice, którzy pracują w wakacje i nie mają z kim zostawić swoich pociech, mogą liczyć na pomoc placówek nr 2, 3, 4, 5, 6 i 7. W lipcu Przedszkole nr 2 zaopiekuje się swoimi wychowankami oraz przedszkolakami z „Szóstki” . Dzieci, które w wakacje będą uczęszczać do placówki, należy zgłaszać do 21 czerwca. W sierpniu natomiast dyżur będzie pełnić P nr 3.

Wspólny dyżur będą sprawować również przedszkola nr 3 i 5. W lipcu przedszkolaki będą przebywać w „Piątce”, a w sierpniu w „Trójce”. W tym przypadku zapisy kończą się 14 czerwca.

Do dziś, na wakacyjny dyżur można zgłaszać również dzieci z placówek nr 4 i 7. Pierwszy miesiąc wakacji najmłodsi spędzą w P nr 4, a drugi w P nr 7.

Latem będą pracować także miejsce żłobki. W lipcu maluchami zaopiekują się nauczyciele z placówki nr 2, a w sierpniu z placówki nr 1. Zapisy na dyżur w żłobkach potrwają do 21 czerwca.