• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
niedziela, 09 czerwiec 2019 08:30

Świdnik Air Festival (2 dzień)

Napisała 

22.43 Kończymy naszą relację. Dziękujemy, że byliście z nami przez te dwa dni. Mamy nadzieję, będziecie miło wspominali tegoroczne pokazy i koncerty.

22.38 Działo się! 

  

  

  

  

  

  

 

22.03 Chwilę przed koncertem spotkaliśmy się „Lolkiem” i „Myniem”, którzy odpowiedzieli na kilka pytań zadanych przez fanów. Jeśli chcecie wiedzieć jak spędzają czas w trasie, którą piosenkę w swoim repertuarze uważają za najważniejszą, jakiego utworu zazdroszczą i komu albo co wiedzą o Świdniku, koniecznie zobaczcie.

21.55 „Dobry wieczór Świdnik!” - padło właśnie ze sceny. Chłopaki z Eneja już grają :)

21.29 Kolejny koncert za nami. Teraz czekamy na gwiazdę wieczoru - Enej.

20.39 Ania już na scenie - ZOBACZCIE FILM (KLIK).

19.33 O godz. 20.00 na scenie pojawi się Ania Dąbrowska. Do zobaczenia pod sceną!

19.32 Pierwszy koncert już za nami. Organek jak zwykle niezawodny! Sami zobaczcie:

18.00 I wreszcie jest! Na scenie Tomasz Organek :)

 

  

  

 

17.50 Już za chwilę na naszej scenie wystąpi Organek!

17.40 Już wszystko wiemy! Tytuł Świdniczanina Roku i statuetkę Srebrnego Atlasa, z rąk burmistrza Waldemara Jaksona, otrzymała Ewa Kossowska, dyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki. To właśnie na nią oddaliście najwięcej głosów. Jak przystało na jubileusz plebiscyt, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Poza konkursowym głosowaniem postanowili ustanowić dwa tytuły honorowe. Pierwszym z nich jest „Świdniczanin 20-lecia”. Otrzymał go Mieczysław Majewski, były prezes zarządu PZL-Świdnik. Drugim - „Honorowy Świdniczanin Roku”, który trafił do Szymona Duhera. O jego bohaterskiej postawie pisaliśmy w listopadzie 2018 roku, w artykule Odznaczenie dla bohatera (ZOBACZ). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

  

  

  

 

17.30 Kadry z pokazów podsyła też Piotr Belcarz. Dziękujemy i pozdrawiamy!

17.25 Jeszcze garść zdjęć z festiwalu.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

17.06 Za chwilę jeden z naszych mieszkańców zwycięży w plebiscycie Świdniczanin Roku. To już dwudziesty raz, kiedy tygodnik Głos Świdnika przyzna statuetkę. Ciekawi jesteśmy do kogo trafi w tym roku.

16.50 I niespodzianka, czyli Firebirds z Łukaszem Czepielą! To ostatni lotniczy pokaz na Świdnik Air Festival. Przed nami jeszcze koncerty :)

16.44 Jak wam się podoba Grupa Akrobacyjna Firebirds? My jesteśmy zachwyceni.

  

  

  

16.30 Jeszcze do godz. 17.30 możecie oddawać krew i rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

(fot. Klub Honorowych Dawców Krwi Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PZL Świdnik)

16.25 A już wkrótce Bolkow BO105, za którego sterami zasiądzie Maria Muś.

  

16.00 Na naszym lotnisku ponownie Mi-2.

  

15.50 Właśnie się dowiedzieliśmy, że wczoraj Świdnik Air Festival odwiedziło 20 tysięcy osoby. Dziękujemy! Jesteśmy pewni, że dziś pobijecie ten wynik :)

  

 

 

15.45 Czekając na loty, prezentujemy kolejną dawkę zdjęć.

 

 

 

15.15 Pora na świdnicki akcent w wykonaniu PZL 104 Wilg.

 

 

15.01 Przed nami Łukasz Czepiela! Pasją do latania i akrobacji "zaraził się", oglądając podniebne wyczyny świdniczanina Janusza Kasperka. Za raz po nim PZL 104 Wilga i Piper J3C Cub.

 

 

 

 

 

14.52 Hatz Classic - dobrego nigdy za wiele :)

 

 

 

14.10 Do lotu szykuje się Marek Choim. Zaraz po nim na niebie zobaczymy śmigłowiec SW4.

 

 

14.07 Kolejna garść zdjęć. Tym razem w roli głównej publiczność i samoloty :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.00 Pora na Artura Kielaka.

 

 

 

13.50 Za nami pokaz Boeinga Stearmana. A już teraz Cellfast Flying Team.

 

 

13.25 Przed świdnicką publicznością prezentuje się Boeing Stearman, który został wyprodukowany w 1941 roku. Za jego sterami zasiadają Marek Florysek i Ireneusz Paś.

 

 

 

13.15 A tak jest na ziemi:

 

 

 

 

 

13.12 Czas na Robinsona R44.

 

 

12.50 Jedni latają, drudzy już się szykują :)

 

 

 

12.42 Do startu szykuje się Hatz Classic. Po nim DH82 Tiger Moth i Tylorcraft Auster IV. 

12.40 Dostaliśmy wiadomość, że Artur Kielak zaprezentuje się dziś dwa razy. Pierwszy raz zobaczymy go o godz. 13.55, a drugi o 16.50.

12.34 Czas na Airbone Pyrotechnics. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać ich podczas wieczornego pokazu. Na wszystkich zrobili ogromne wrażenie. 

 

 

 

12.20 Jeszcze tylko samoloty rejsowe i startujemy! Jako pierwsze zaprezentują się PZL 104 Wilga i Cessna C152.

12.00 Jeszcze 5 minut i ruszamy!

11.20 Wy szukacie najlepszego miejsca na podziwianie akrobacyjnych popisów pilotów, a my przypominamy wam, co jeszcze czeka na was na lotnisku. Jest lunapark, animacje dla najmłodszych i wystawa statyczna. Nie brakuje też Strefy na Zdrowie Polpharma, mobilnego punktu poboru krwi, możliwości rejestracji jako potencjalny dawca szpiku oraz stoiska z loterią fantową Komitetu SOS Solidarność. Przypominamy, że pieniądze z losów zostaną przeznaczone dla Łukasza Berezy, by pomóc mu sfinansować zabieg usunięcia oczopląsu i dać szansę na przywrócenie wzroku oraz dla 14-letniej Martyny Kiryluk, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7, zmagającej się z nowotworem nerwu wzrokowego. 

11.05 My już prawie gotowi. Czekamy tylko na reżysera pokazów ;)

10.30 Wiecie, że Robert Zawada, zastępca dyrektora pokazów, wydał książkę dla dzieci pt. „Jak to Gapa został pilotem”? Możecie ją dostać na terenie Air Festivalu oraz w internecie. Autor zdradził nam też, że właśnie pracuje nad wydaniem kolejnej. A jeśli chcecie się dowiedzieć jak to się stało, że Robert został pilotem, zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy pt. „Skrzydlate marzenie” (ZOBACZ TUTAJ).

 10.10 Zanim znów zacznie się dziać magia, przypomnijmy sobie jak to był wczoraj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.04 Bramy już otwarte. Chodźcie do nas!

9.25 Mamy dla was godzinową rozpiskę dzisiejszych pokazów. Dzięki temu łatwiej będzie wam się zorganizować :)

(kliknij, aby powiększyć)

9.02 Dziś otwieramy bramy o godz. 10.00. Pamiętajcie, że macie do dyspozycji 6 kas na terenie lotniska. Bilety sprzedawane są również w kasie kina Lot.

8.40 Sobotę zakończyliśmy iskrzącymi pokazami Marka Choima i The Flying Dragons. Dla tych, którzy nie mieli okazji być z nami na lotnisku trawiastym przy ulicy Sportowej, przygotowaliśmy zdjęcia i film.

 

 

 

 

 

8.30 Przed nami kolejny dzień wrażeń. Tym razem rozpoczynamy pokazy o godz.12.00. Pierwszy w akcji zobaczymy samolot PZL 104 Wilga. Nie zapomnijcie też, że podczas dzisiejszych pokazów będą towarzyszyć nam świdniccy krwiodawcy. Osoby, które także chciałyby okazać dobre serce, będą miały swoją szansę w godzinach 12.30 - 17.30. W tym czasie na terenie imprezy pojawi się Mobilny Punkt Poboru Krwi RCKiK. Możliwa będzie również rejestracja do bazy potencjalnych dawców szpiku. 

A wieczorem...czekają nas koncerty. Dziś na scenie zobaczymy Organka (godz. 18.00), Anię Dąbrowską  (godz. 20.00) i Enej (godz. 22.00). Bądźcie z nami!

(kliknij, aby powiększyć)

Najczęściej czytane