• Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 08 czerwiec 2019 08:00

Świdnik Air Festival (1 dzień)

Napisała 

21.00 Marek Choim i The Flying Dragons oczarowali publiczność.

20.30 Na niebie Airborn Pyrotechnics.

 

 

 

 

 

 

  

  

20.20 Mamy dla was kolejną porcję zdjęć!

 

 

  

  

  

  

  

  

20.00 Dzieje się!

 

 

 

  

  

  

19.50 Pamiętacie o loterii fantowej organizowanej przez Komitet Pomocy SOS Solidarność? Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz Łukasza Berezy, który zbiera na zabieg usunięcia oczopląsu oraz Martyny Kiryluk, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7, zmagającej się z nowotworem nerwu wzrokowego. Wśród fantów są książki, maskotki, biżuteria, ubrania, zabawki, wyroby porcelanowe. Zachęcamy świdniczan i gości festiwalu do wsparcia akcji. 

 

19.15 Artur Kielak i Mateusz Strama zachwycili publiczność poprzedniej edycji lotniczego show. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nie zapomnicie ich akrobacyjnych umiejętności.

19.05 Łukasz Czepiela to najszybszy polski pilot. Od kilku lat startuje w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Red Bull Air Race. Pod koniec 2018 roku zdobył w nich mistrzostwo świata w klasie Challenger. Ma na swoim koncie również występy w znakomitym zespole Honda Dream Team. Na co dzień jest pilotem rejsowym linii WizzAir.

18.50 Świdnik Air Festival to nie tylko pokazy najlepszych pilotów. Bawicie się także w lunaparku. Uchwyciliśmy kilka waszych uśmiechów :) 

 

 

 

 

 

18.30 Za nami kolejne pokazy. Zobaczyliśmy już, m.in.: DH82 Tiger Moth, Taylorcraft Auster IV, SW-4. Przed nami Hatz Classic.

 

18.00 Na naszym niebie Latające Muzeum Polskich Sił Powietrznych.

17.50 Boing Stearman, który zaprezentował się dziś w Świdniku, został wyprodukowany w 1941 roku. Za jego sterami zasiedli Marek Forystek i Ireneusz Paś.

 

 

 

 

17.30 Formacja Cellfast Flying Team, czyli: Daniel Dębosz - skrzydłowy, Mieczysław Machnik - lider oraz Arkadiusz Nowak - drugi skrzydłowy już nad Świdnikiem!

 

 

 

 17.05 Głowy do góry! Nad nami Biało-Czerwone Iskry! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.00 Kolejna garść zdjęć z pokazów :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.23 Mała podmiana w programie. Maria Muś wystąpi o godzinie 19.55, w miejsce Łukasza Czepieli. Łukasz natomiast wystąpi o godz. 19.05.

16.20 Pora na Grupę Akrobacyjną Firebirds!

 

 

 

 

 

16.15 Za nami także przelot Robinsona R44, za którego sterami zasiadł Kuba Malec.

16.10 An-2 już w powietrzu. Skaczą pierwsi spadochroniarze.

 

 

 

 

16.05 Łukasz Czepiela jest już z nami. Cześć!

(fot. MOK w Świdniku)

16.00 Konferencja za nami.

 

 

 

15.00 Za chwilę rozpocznie się konferencja prasowa organizatorów wydarzenia. A do lotu An-2 szykują się już skoczkowie. Wypatrujcie ich na niebie!

14.30 Świdnik Air Festival to nie tylko samoloty. To także wspaniałe chwile, które dzielicie z przyjaciółmi. Jak widać na zdjęciach, świetnie się bawicie :)

 

 

14.20 Pierwszy pokaz za nami. Teraz na niebie Jarosław Rozwód i Cessna C152. 

14.00 Startuje Mi-2. Za sterami śmigłowca zasiadł Waldemar Jaworski. Zaczynamy pokazy!

13.50 Piloci już po odprawie. A na zdjęciu Szymon Tomaszewski, który zasiądzie za sterami Pipera (Club L-4H-J3C Club). Samolot został skonstruowany w latach 30. XX wieku w USA jako maszyna turystyczna i szkoleniowa. Oznaczenie J3 nosiła jego wersja cywilna. Maszyna szybko została również „wcielona” do armii. Wojskowe egzemplarze Pipera otrzymały oznaczenia L-4. Były wykorzystywane jako maszyny łącznikowe i obserwacyjne. Po II wojnie światowej samoloty trafiły do polskich aeroklubów. Ministerstwo Komunikacji odkupiło je z amerykańskiego demobilu. W sumie rejestracje krajowe otrzymało 127 maszyn.

(fot. MOK w Świdniku)

13.40 I kolejna seria zdjęć z wystawy :)

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

13.30 Dziś będzie działo się nie tylko na niebie, ale i na ziemi. Koniecznie odwiedźcie wystawę statyczną, na której czekają na was zabytkowe, cywilne, wojskowe statki powietrzne, motocykle, samochody, modele i wiele więcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.10 A na zdjęciu samolot An-2 ze świdnickiego aeroklubu. Dziś za jego sterami zasiądzie Krzysztof Janusz. Wiedzieliście, że takim modelem podróżowali, między innymi członkowie Bajmu, Budki Suflera, Brathanków czy Wilków?

12.30 Na miejscu, oprócz pokazów czeka na was także lunapark.

12.00 Ruszyliśmy! Kasy są już otwarte. Pierwsi widzowie też są już na lotnisku. Pamiętajcie, że bilety możecie kupić w 6 miejscach na terenie lotniska trawiastego, a także w kasie kina Lot.

11.54 Już za 6 minut otwieramy bramy. Do zobaczenia!

10.55 Przypominamy też, że regulamin imprezy oraz program pokazów dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu: www.air-festival.swidnik.pl.

10.50 Świdnik Air Festival otworzy pokaz śmigłowca Mi-2. Zaczynamy o godz. 14.00, jednak kasy będą czynne już od 12.00. Czekamy na was :) 

10.35 Niestety podczas tegorocznych pokazów nie zobaczymy SU-22. Przyczyną odwołania odrzutowców jest zdarzenie z udziałem jednego z samolotów w czasie rutynowego lotu. Poniżej prezentujemy oświadczenie organizatora:

Szanowni Państwo z ogromną przykrością musimy zawiadomić, że samoloty SU-22 nie przylecą na II Świdnik Air Festival. Przekazujemy informację, którą właśnie otrzymaliśmy z Wydziału Prasowego, Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej

„Pragniemy przekazać oficjalne stanowisko dot. samolotu SU-22. 7 czerwca 2019 r. w samolocie Su-22 w trakcie lotu miało miejsce tzw. zdarzenie lotnicze. Pilot zgodnie z procedurą przerwał wykonywanie zadania, po czym wylądował bezpiecznie na lotnisku startu bez następstw. Loty Su-22 nie są wstrzymane.”

Przepraszamy za tę zmianę i zapraszamy na pozostałe występy lotniczych gwiazd.
Szerzej o sprawie w defence24.pl

10.00 Wczoraj w Świdniku zameldował się także Artur Kielak, wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej, były mistrz Polski w akrobacji samolotowej advanced, członek Akrobacyjnej Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, srebrny i brązowy medalista w konkurencjach akrobacji samolotowej w 2015 roku na Światowych Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Witamy :)

(fot. MOK w Świdniku)

9.20 Do oficjalnego startu pokazów zostało jeszcze kilka godzin. Na lotnisku trwają ostatnie przygotowania, a my prezentujemy wam materiały z wczorajszych ćwiczeń Wilg ze świdnickiego aeroklubu i śmigłowca Mi-2.

9.00 Air Festival to nie tylko pokazy i gwiazdy sceny muzycznej. Przez cały weekend Komitet Pomocy SOS Solidarność organizuje loterię fantową, z której dochód przeznaczony zostanie dla dwójki świdniczan.

- Zbieramy pieniądze dla Łukasza Berezy, by pomóc mu sfinansować zabieg usunięcia oczopląsu i dać szansę na przywrócenie wzroku oraz dla 14-letniej Martyny Kiryluk, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7, zmagającej się z nowotworem nerwu wzrokowego - mówi Urszula Radek, prezes komitetu.

Losy będzie można kupić na stoisku SOS Solidarność. Wśród fantów są książki, maskotki, biżuteria, ubrania, zabawki, wyroby porcelanowe. Zachęcamy świdniczan i gości festiwalu do wsparcia akcji. 

Łukasz zebrał już prawie 3 tys. z potrzebnych 5 tys. zł. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę www.pomagam.pl/oczylukasza. Martyna, u której zdiagnozowano nerwiakowłókniakowatość typu NF-1, powoli traci wzrok. Jej marzeniem jest zakup powiększalnika liter, by mogła czytać książki, co jest jej wielką pasją. 

8.00 Już dziś zaczynamy drugą edycję Świdnik Air Festival. W tym roku dużo będzie działo się na niebie, ale i na ziemi. Przygotujcie się na wspaniałe maszyny, niezwykłych pilotów i ciekawą wystawę statyczną. Zobaczycie na niej: zabytkowe, cywilne i statki powietrzne, zabytkowe motocykle i samochody, sprzęt wojskowy,  modele i prezentacje grup rekonstrukcyjnych. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi, na których czekają animacje oraz miłośnicy wesołego miasteczka. W godz. 11.00-19.00 zajrzyjcie również do Strefy na Zdrowie Polpharmy, gdzie będziecie mogli się bezpłatnie przebadać i skorzystać z konsultacji lekarskich.

Przypominamy, że na Świdnik Air Festival można dotrzeć komunikacją publiczną. Goście wydarzenia mają do dyspozycji bezpłatną linię miejską, która będzie odjeżdżać z ul. Ruskiej, obok dworca PKS w Lublinie. Dowiezie podróżnych niemal do samego terenu pokazów. Również Pol Regio zwiększyło na ten weekend ilość i wielkość składów pociągów kursujących do naszego miasta. Wszystkie rozkłady są dostępne na stronie www.air-festival.pl. Natomiast, ci którzy zdecydują się na dojazd własnym środkiem lokomocji, mają do dyspozycji parking płatny, przy samym terenie wydarzenia lub miejsca bezpłatne wzdłuż ul. Żwirki i Wigury i na terenie miasta.

Sporo pytań otrzymujemy również w sprawie możliwości zakupu biletów. Na terenie pokazów znajduje się sześć kas, gdzie będzie można je kupić. Wejściówki dostępne są też w kasie kina Lot.

(kliknij, aby powiększyć)

Najczęściej czytane