Naukowi odkrywcy (foto) - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 07 czerwiec 2019 10:56

Naukowi odkrywcy (foto)

Napisała 

„Nasz umysł nigdy nie zmęczy się podczas nauki” - pod takim hasłem odbył się trzeci Piknik Naukowy. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy uczniów i nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego.

- Przygotowaliśmy przeróżne stoiska humanistyczne, językowe i ścisłe. Mam nadzieję, że wszyscy odnajdą dla siebie przestrzeń do nauki - mówiła Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor placówki.

Dla odkrywców z ósmych i trzecich klas gimnazjalnych przygotowano szereg atrakcji. Poprzez zabawę uczniowie poznali świat oraz naukowe eksperymenty. Wśród nich znalazły się: spalanie opiłków metalu, geogra, gra o Londynie, tworzenie baniek z zimnego lodu, zabawa w kalejdoskop przy pomocy mleka i barwników, tworzenie gumowych slimów z kleju, układanie puzzli, quiz o wszechświecie, podpalanie papieru za pomocą skupienia światła, tworzenie wzorów z kolorowych klocków oraz przenikanie wody przez komórki. Nie zabrakło części artystycznej. Uczniowie z klasy I C wcielili się w aktorów dramatu szekspirowskiego pt. „Hamlet”.