• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
piątek, 07 czerwiec 2019 12:00

Bezpieczne lotnicze święto

Napisała 

Już w ten weekend odbędzie się II edycja Świdnik Air Festival. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku apelują o rozsądek podczas wydarzenia.

Komunikacja i ruch drogowy

Nad bezpieczeństwem podczas festiwalu czuwać będą świdniccy funkcjonariusze oraz mundurowi z pobliskich jednostek. Pomogą oni w ruchu drogowym oraz w odpowiednim zaparkowaniu samochodów. Osoby podróżujące autem proszone są o czujność i zawracanie uwagi na oznakowania oraz parkowanie w miejscach do tego dozwolonych. Niewłaściwe parkowanie grozi odholowaniem samochodu.

Z okazji lotniczego święta przygotowano specjalne połączenia komunikacyjne. Przyczynią się one do zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów. Informacje dotyczące parkowania i rozkład dodatkowej komunikacji znajduję się na stronie internetowej festiwalu.

Kradzieże

Duże skupiska ludzi są idealnym miejscem dla złodziei i kieszonkowców. Rzeczy wartościowe powinny znajdować się w niewidocznym miejscu. Należy je także właściwie zabezpieczyć i być czujnym.

Opieka nad najmłodszymi

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które mogą się łatwo zgubić w dużym zbiorowisku ludzi. Każdy maluch powinien posiadać opaskę bądź karteczkę z imieniem, nazwiskiem i danymi kontaktowymi do rodziców. Przed udziałem w imprezie warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę na temat zachowania się w kryzysowej sytuacji.

Zdrowie

Pokazy lotnicze odbywają się na otwartej przestrzeni. Nasze ciało może być narażone na działanie warunków atmosferycznych, w tym słońca. Należy zadbać o odpowiednią ochronę skóry i stosować kremy z filtrem, aby uniknąć poparzeń słonecznych. Nie zapominajmy również o piciu wody oraz zabrania ze sobą nakrycia głowy.

Zachowanie uczestników

W trakcie dwóch dni festiwal przyciągnie tysiące ludzi. Warto pamiętać o odpowiednim zachowaniu i szanowaniu drugiego człowieka.

Zachowanie w przypadku zagrożenia

Podczas zagrożenia natychmiast powinniśmy powiadomić służby porządkowe oraz zastosować się do ich komunikatów. Dla szybkiej ewakuacji oznaczono wyjścia ewakuacyjne. W przypadku przyjazdu służb ratowniczych, zadbajmy o zachowanie spokoju.

Najczęściej czytane