• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
środa, 15 maj 2019 10:11

Łączymy siły dla Kacpra!

Napisała 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że trzynastoletni Kacper Drzazga po raz trzeci walczy z białaczką (ZOBACZ: Armia Kacpra znów potrzebna). Szansą na jego wyzdrowienie jest terapia nazywaną metodą CAR-T, którą prowadzi Klinika Uniwersytecka w Münster. Chłopiec został zakwalifikowany do terapii, jednak jej koszt wynosi ponad 800 tys. zł. W Świdniku i Lublinie natychmiast ruszyły akcje charytatywne wspierające Kacpra. Gdyby udało się zebrać potrzebną sumę, już na początku czerwca mógłby rozpocząć leczenie w Niemczech.

Świdniczanie organizują zbiórki, podczas których można przekazywać datki na leczenie chłopca. Pierwsza odbędzie się w czwartek, w Szkole Podstawowej nr 7, do której uczęszcza Kacper. Kolejna będzie miała miejsce w niedzielę, pod kościołem pw. Chrystusa Odkupiciela. Wolontariusze kwestować będą po mszach świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00.

Od 24 do 26 maja zbiórka będzie odbywać się w markecie Kaufland. 25 maja Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza na VI Festiwal Tańca do świdnickiego Centrum Kultury. Podczas wydarzenia zbierane będą nowe pluszowe zabawki dla małych pacjentów z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie. Zaplanowano także kwestę na rzecz Kacpra. Początek o godz. 9.00.

Akcję charytatywną organizuje również Miejski Ośrodek Kultury, który 1 czerwca, o godz. 17.00 zaprasza na „Wieczorek przy mikrofonie - 4. urodziny kabaretu PKS”. Imprezie towarzyszyć będą licytacje, kiermasz ciast i animacje dla dzieci, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Kacpra.

Swoją cegiełkę dołożą również uczestnicy rajdu rowerowego „Rowerowy las”, organizowanego przez Fundację Ruchu Solidarności Rodzin w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się 21 maja. Początek o godz. 12.00 na placu Łokietka, skąd cykliści ruszą w drogę nad Zalew Zemborzycki. Więcej informacji na stronie www.solidarnoscrodzin.pl.

Wciąż trwa także zbiórka na stronie Fundacji Siepomaga.pl. Obecnie na jej koncie znajduje się ponad 69 tys. zł.

Aktualizacja:

Do zbiórki na leczenie Kacpra dołączyła również Szkoła Podstawowa nr 3. W placówce kwesta odbędzie się 20 maja, podczas Dnia Otwartej Szkoły.

Najczęściej czytane