• rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 13 maj 2019 07:54

Dzień Godności (foto)

Napisane przez 

Niedzielne popołudnie wielu świdniczan spędziło w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku, mieszczącej się przy ul. Kościuszki 8. Okazją był festyn integracyjny „Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Zorganizowano go już po raz 21.

- Godność to w naszym życiu istotna wartość, bo oznacza, że człowiek jest podmiotem wszelkich działań i ma równe prawa we wszelkich sferach życia - mówiła Iwona Ratajczak, przewodnicząca zarządu świdnickiego PSONI. - Cieszę się, że jesteśmy tu razem, a osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, a także tym, którzy wspierają naszą działalność, życzę siły, odwagi w spełnianiu marzeń i rozwiązywaniu problemów. Na ręce wiceburmistrza Marcina Dmowskiego i Włodzimierza Radka, przewodniczącego Rady Miasta, a także starosty Łukasza Reszki składam serdeczne podziękowania dla gminy Świdnik i powiatu świdnickiego za wsparcie finansowe naszej imprezy, ale też za wszelką pomoc, jaką od nich otrzymujemy w codziennej pracy. Szczególne podziękowania kieruję też do Jerzego Dębskiego, dyrektora lubelskiego oddziału PFRON.

Przedstawiciele władz miasta i powiatu życzyli zebranym udanej zabawy, zapewniając, że zawsze będą wspierać inicjatywy służące dobru wszystkich mieszkańców.

Podczas niedzielnego spotkania każdy znalazł coś dla siebie. Na scenie wystąpili: Helicopters Brass Orchestra, dziecięca grupa wokalna „Mania śpiewania” z Miejskiego Ośrodka Kultury, zespół tańca „Ambarass” ze Spółdzielczego Domu Kultury, Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, zespół wokalny Klubu Seniora „Spokojna Przystań”. Przed publicznością zaprezentowali się również uczestnicy Wiosennego Przeglądu Piosenki: „Bębnoludy” WTZ w Janowicy PSONI Koło w Łęcznej, Łukasz Lisek WTZ w Janowicy PSONI Koło w Łęcznej, grupa wokalna „Ach To My” WTZ PSONI Koło w Świdniku, grupa teatralna „Perły życia” ŚDS w Kodniu, grupa teatralno-taneczna „Pasjonaci” ŚDS  PSONI Koło w Świdniku, grupa artystyczna SOS-W w Kozicach Dolnych, grupa teatralna „Motyle” WTZ PSONI Koło w Świdniku, grupa wokalna  SOS-W w Świdniku, grupa „Pod parasolem” WTZ SIS w Mełgwi, grupa taneczna „Motyle” WTZ PSONI Koło w Świdniku.

Oprócz występów artystycznych przygotowano również wystawę prac osób niepełnosprawnych, pokaz sztuk walk w wykonaniu zawodników LKSW Dan, atrakcje dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie twarzy, loterię fantową i przejażdżki motocyklami ze świdnickim klubem Usarz. Głodnym i spragnionym serwowano bigos, ciasta oraz napoje. Impreza zakończyła się zabawą taneczną w rytm największych przebojów.

Honorowy patronat nad obchodami Dnia Godności objęli burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka.

aw

Najczęściej czytane