• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
sobota, 11 maj 2019 08:40

Marchewka dla Ryanaira

Napisane przez 

Port Lotniczy Lublin zapłaci Ryanairowi, niskokosztowej linii lotniczej zarejestrowanej w Irlandii, za przeprowadzenie działań marketingowych skierowanych do pasażerów lata­jących z Lublina. Wartość umowy nie jest znana.

- Zadanie obejmuje przeprowa­dzenie działań marketingowych zwiększających przychody z usług lotniczych i pozalotniczych skie­rowanych do pasażerów korzy­stających z połączeń na trasach z Lublina wykorzystując stronę internetową www.ryanair.com - mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Krzysztof Wójtowicz, prezes portu lotniczego, liczy na wejście w nowy etap współpracy z Ryanairem i poja­wienie się kolejnych kierunków, nie­wykluczone, że jeszcze w tym roku.

Ryanair był pierwszym przewoź­nikiem operującym z PLL. W ciągu tych kilku lat oferta irlandzkich linii uległa znacznemu uszczupleniu. Jak podaje portal pasazer.com, z da­nych OAG Schedules Analyser wyni­ka, że w 2013 r. propozycja linii była rekordowa i wyniosła ponad 132 tys. miejsc. Ryanair wykonał wtedy 701 lotów w trzech kierunkach - do Londynu Stansted, Dublina i Liver­poolu.

Rok później oferta przewoźnika wy­nosiła już tylko 75 tys. miejsc, a w siatce zostały Londyn i Dublin. Po­daż na podobnym poziomie utrzy­mywała się także rok później. W 2016 r. oferta wzrosła do poziomu 107 tys. miejsc, dzięki zwiększeniu częstotliwości lotów na istnieją­cych trasach. W 2017 i 2018 r. liczba miejsc była podobna.

Obecna oferta Ryanaira to zaledwie 42 tys. miejsc i jest najmniejsza w całej historii naszego lotniska. Prze­woźnik od sezonu letniego nie lata już do Stansted, natomiast bilety do Dublina są dostępne jedynie do końca października.

jmr

Najczęściej czytane